Sendikal Güçbirliği Platformu’nun Lüleburgaz eylemine destek kararı aldık

Sendikal Güçbirliği Platformu’nun Lüleburgaz eylemine destek kararı aldık

Konfederasyon Genel Başkanımız İsmail Tutoğlu ve Konfederasyonumuza bağlı  İstanbul Şube yöneticileri Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş’ı ziyaret etti. Ziyarette Türkiye’nin Güncel sorunları ve Emek Mücadelesine yankıları konuşuldu.
Kristal-İş Genel Başkanı ve SGBP Dönem Sözcüsü  Bilal DEMİRTAŞ ; “Hükümet yeni yasaldüzenlemeler ile, emeğin haklarını daha da budama , sendikal hakları iyicekullanılamaz hale getirme, sendikaların gücünü kırma hazırlığı içinde.Kısa süreiçinde gündeme gelecek düzenlemeler ile taşeron sisteminin tüm sektörlereyayılması, bölgesel asgari ücret yoluyla ücretlerin daha da aşağı çekilmesi,kıdem tazminatının fon maskesi ile ortadan kaldırılması söz konusu. Hükümetinemeğin haklarını daraltma, tasfiye etmeyi amaçlayan adımları bu kadar kolay verahat atması, atmayı planlaması, emek örgütlerinin sessizliğindenkaynaklanıyor. Konfederasyonumuz TÜRK-İŞ sessizliğe gömülmüş vaziyette ve olupbiteni sadece izliyor. “dedi
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı İsmailTUTOĞLU;  Konfederasyonumuza gönderilenyazı kapsamında, Konfederasyon yönetim Kurulumuzun verdiği karar gereği,  Sendikal Güç Birliği Platformu Dönemsözcülüğünü yapan Kristal-İş Sendikası ve Sendikal Güç Birliği Platformutarafından organize edilen “Kuralsız Güvencesiz çalışmaya Hayır! Taşerona son”konulu eyleme Konfederasyonumuzun destek vereceğini söyledi.
Konfederasyon Genel Başkanımız İsmail  TUTOĞLU; 23.Mart.2013 Cumartesi günü saat 11.00 da Lüleburgaz’da yapılacak etkinlik ile “sendikaların baskı altına alınmaya çalışıldığı bu dönemde , sendikal hak ihlallerinin arttığı bir süreçte, daralan bu çemberden çıkmak,saldırılara karşı tepkimizi koymak ve taleplerimizi ortaya koymak üzere düzenlenen eyleme Konfederasyon olarak destek verme kararı aldıklarını bildirdi.Ülkemize ve emeğimize yapılan saldırıya karşı top yekün bir mücadele vermek gerekiyor. Bundan sonraki süreçte de Sendikal Güç Birliği Platformu ile omuz omuza emek mücadelesini yürüteceklerini bildirdi.”