TARIM ORMAN-İŞ: CERATTEPE’DEKİ DOĞA KATLİAMINA VE BASKILARA HAYIR KAMPANYASI BAŞLATTI

TARIM ORMAN-İŞ: CERATTEPE’DEKİ DOĞA KATLİAMINA VE BASKILARA HAYIR KAMPANYASI BAŞLATTI

Konfederasyonumuza bağlı Tarım Orman-İş Sendikası, Dünya Ağaç İşçileri Enternasyoneli ve Yeşil Artvin Derneği ile birlikte “Cerattepe’deki Doğa Katliamına ve Baskılara Hayır” kampanyası başlattı.

Kampanya Dünya genelinde 131 ülkeden 335 sendikanın üyesi olduğu Dünya İnşaat ve Ağaç İşçileri Enternasyoneli (BWI) ile Türkiye’den sendikamız Tarım Orman-İş ve Yeşil Artvin Derneği’nin ortaklığından yürütülmektedir.

Tarım Orman-İş’ten kampanyaya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, “Artvin-Cerattepe’de Cengiz İnşaat tarafından maden arama gerekçesiyle doğanın katledilişine karşı, Artvin halkının ve doğaseverlerin başlattığı mücadele yeni boyutlar kazanmıştır. Sendikamız Tarım Orman-İş’in başından beri bu mücadelenin içinde yer almaktadır. Ayrıca, maden şirketine hukuksuzca saha teslimi konusunda yapılan baskılara karşı duran ve uğurda sürgün ve her türlü baskıyla tehdit edilen üyelerimize sahip adına yeni kampanya başlatılmıştır” denildi. 

 LABAOURSTART CAMPAİGNS SİTESİNDEN KAMPANYAYA KATILIM BAŞVRUSU YAPILABİLİR

Açıklamanın devamında şu şekilde sonlandırıldı:

“Sendikamızın üyesi olduğu BWI, Tarım Orman-İş ve Yeşil Artvin Derneği birlikteliği ile yürütülen kampanya web sayfamızda yayınlanmaktadır. Kampanyanın başarıya ulaşması için, etkin katılımınıza ihtiyaç vardır. Yayınlanan kampanya formunun imzalanarak onaylanmasının ve paylaşılmasını önemsiyoruz. Kampanya merkezi İngiltere-Londra’da bulunan Labourstart Campaign (www.labourstartcampaigns.net-www.tarimorman-is.org) sitesi aracılığıyla İsveçce, Fransızca, İngilizce ve Türkçe olarak çeviri yapılarak yayınlanmaktadır. 19 Mayıs 2016 tarihinde başlayan kampanyaya dış ülkelerde katılım yoğun iken, ne yazık ki ülkemizde yeteri kadar ilgi görmediği sendikamazı tarafından gözlenmektedir. Ülkemizde doğasına yaşam alanlarına ve geleceğine sahip çıkma gereği hisseden tüm insanların kampanyamıza destek vermelerini bekliyoruz.”

Kampanyaya katılan ve formu onaylayan tüm kişi ve kurumların bilgileri Tarım Orman-İş Sendikasına ulaşmaktadır. 

Kampanyaya Doğrudan Ulaşmak İçin Tıklayın