TARIM ORMAN-İŞ SENDİKAMIZIN 8. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

  TARIM ORMAN-İŞ SENDİKAMIZIN 8. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLUYORUZ

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş'e bağlı Tarım Orman-İş Sendikamızın kuruluşunun 8.yılını kutluyoruz.

Tarım Orman-İş Sendikamız, 6 Nisan 2010 tarihinde kuruluşunu ilan etti. Tarım Orman-İş, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’te mücadelesini geçmişte olduğu gibi bugünde sürdürmeye devam etmiştir.

Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü DURMUŞ kuruluş yıl dönümüne ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Sevgili mücadele arkadaşlarım;

Bugün Sendikamız Tarım Orman-İş'in kuruluş yıl dönümü.

TARIM ORMAN-İŞ,

Sınıf temelli bir mücadeleyi,

Hak verilmez alınır ilkesini,

Emek-sermaye çelişkisi üzerinden mücadele yürütülmesini,

Tüm dünya emekçilerinin birliğini,

Sendikal mücadele ile ekolojik mücadelenin birlikte yürütülmesini;

Bu düşünceler ışığında yürütmüş olduğumuz mücadelede asla yılgınlığa düşmedik. Zor günler geçirdiğimiz çok açık. Fakat unutmamalıyız ki, tünelin en karanlık noktası aydınlığa en yakın andır. Bulunduğumuz sarmaldan çıkış yolu vardır. Yeter ki kendimize ve mücadele birliğimize güvenelim. Kartaca’lı Kumandan Anibal’ın sözünü anımsayalım “Ya bir yol bulacağız, ya bir yol yapacağız.”

Evet sevgili mücadele arkadaşlarım; Bizler yeni bir yol yapma adına çok zor koşullarda TARIM ORMAN-İŞ’i kurduk. Kısa sürede de çok güzel işler başardık. Her türlü baskıya rağmen onurlu duruşumuz ve direncimiz devam ediyor, edecek! Bizler yürütmüş olduğumuz mücadele sonucu yönetenlerin korkulu rüyası, emekçilerin (üye olmayanların dahi) umut ışığı olduk, olmaya devam edeceğiz.

TARIM ORMAN-İŞ hepimizin eseridir. Tohumu birlikte ektik, fidan oldu, ormana dönüşüyor. Bu orman insanca yaşanacak bir ülke, kardeşçe ve özgür bir yaşam alanı olacak.”