TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU KONFEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ

TBMM SAĞLIK, AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL İŞLER KOMİSYONU KONFEDERASYONUMUZU ZİYARET ETTİ

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonun CHP’li üyeleri, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’i ziyaret ederek eğitim, sağlık ve çalışma yaşamına ilişkin sorunları dinlediler.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonun CHP’li üyeleri İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer’i Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük ve Genel Sekreteri Mücahit Dede makamında karşıladılar. 

Ziyarette Eğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Doğan Koç,  Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahirdokuyucu,  Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş,  Ulaşım-İş Genel Başkanı Adem Çalışkan, Kültür Sanat-İş Genel Başkanı Hamza Candanoğlu, Genel Sekreter Ömer Sayan, MYK üyesi Orhan Çınar ve Genel Sağlık-İş Genel Sekreteri Reyhan Aydoğan hazır bulundular.

Komisyona, Konfederasyon Genel Başkanımız Hasan Kütük, Birleşik Kamu-İş hakkında kısa bilgi verdikten sonra çalışma yaşamına, gündemdeki Anayasa değişikliği, 657 Sayılı Devlet Memurları yasasında yapılmak istenen düzenlemeler ve yargı bağımsızlığını dile getirdi.

Konfederasyonumuza bağlı sendika başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ise iş kollarına ilişkin sorunları ve çözüm önerilerini komisyonun üyelerine ilettiler.

Komisyon; Konfederasyonumuz ile bağlı sendikalar arasında iletişim ve bilgi paylaşımı konusunda daha sık bir araya gelinmesi konusunda talepte bulundu.