TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR; KINIYORUZ !

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR; KINIYORUZ !

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR; KINIYORUZ !

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde bölücü PKK terör örgütünce gerçekleştirilen saldırı sonucu 16 askerimizin şehit olması, birçok askerimizin yaralanması, son olarak da Iğdır’da 14 polisimizin şehit olması ile ülkemizin birçok yerinde çığlıklar yükselmekte, yüreğimize ateş düşmekte ve içimiz yanmaktadır. Emperyalizmin emrindeki bölücü terör örgütü PKK’nın çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koyan bu alçakça saldırıları şiddetle kınıyoruz.

Yaşanan terör olayları, emperyalizmin çıkarları uğruna tıkandığı yerde kendisine kanla yol açmaya çalışmasının sonucudur. Ülkemizde meydana gelen olayların failleri ABD emperyalizmi ve onların ülkemizdeki işbirlikçileridir. Terör, farklı inanç ve kültürlere sahip yurttaşlarımızın ülkemizde kardeşçe ve barış içerisinde yaşam bulduğu ulusal birliğimize ve bütünlüğümüze kasteder hale gelmiştir.

Yıllarca terör örgütüyle pazarlıklar yaparak sözde "çözüm süreci" adı altında kamuoyunu oyalayan AKP, iktidarını sürdürebilme uğruna ülkemizde bir kaos ortamı yaratılmasına zemin hazırlamıştır. Bu süreçte görülmüştür ki, PKK bölgeye hâkim olacak bir örgütlenmeye gitmiş ve silahlar ülkemizin stratejik bölgelerine stoklanmıştır. Bir başka deyişle çözüm süreci hiçbir şeyi çözmemiş, yalnızca PKK’nın ve IŞİD’in ülkemizde güçlenmesine neden olmuştur. Bugün yaşananlardan Oslo’da terör örgütüyle masaya oturarak “ülkenin her yerine bombalar sevk ettiğinizi biliyoruz” diyen ancak gereğini yapmayan siyasal iktidar ve yetkilileri birinci derecede sorumludur.

7 Haziran seçimlerinden sonra izlenen kaosa endeksli siyasetin, ülkemizde daha fazla kan akmasına, daha fazla çocuklarımızın ve masum insanlarımızın ölmesine neden olacağından kaygı duymaktayız.

AB-D emperyalizminin ülkemizdeki işbirlikçileri, bir yandan ülkemizin kaynaklarını sermayeye ve yandaşlarına peşkeş çekerken, diğer yandan insanlarımızı etnik, kültürel ve mezhepsel yapıları üzerinden ayrıştırarak birbirine düşman etmeye çalışmaktadır.

Seçimler yoluyla kaybettikleri iktidarlarını, baskı, tehdit, sürgün ve çatışma yoluyla geri kazanmak ve saltanat saraylarında oturarak iktidarlarını sürdürmek isteyenlerin amacına ulaşmasına halkımız izin vermeyecek, demokratik ve meşru yollardan yapılanların hesabını soracaktır.

Bunun için barıştan, demokrasiden, özgürlükten ve kardeşlikten yana olan bütün yurttaşlarımızın birlikteliğine bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. İnanıyoruz ki ülkemizde kardeşlik kazanacak, demokrasi kazanacak, insanlık kazanacak, kardeşlik kazanacaktır!

Bugün 9 Eylül 2015. Bundan tam 93 yıl önce, ülkemizi işgal eden emperyalistlere ve yerli işbirlikçilerine karşı büyük devrimci Mustafa Kemal önderliğinde vermiş olduğumuz bağımsızlık mücadelesini nasıl kazandıysak halkımız yine aynı kararlılık ve inançla ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunları da bozacaktır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; terör insanlık suçudur diyor ve ayrılıkçı terörü bir kez daha lanetliyoruz. Bu kanlı saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize rahmet, acılı ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralı askerlerimize ve polislerimize de acil şifalar diliyoruz. 

BİRLEŞİK KAMU İŞ MERKEZ YÖNETİM KURULU

KATİL ABD, İŞBİRLİKÇİ AKP!

KAHROLSUN EMPERYALİZM!

FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA!

KAHROLSUN ABD, İŞBİRLİKÇİ AKP!

GÜN GELECEK, DEVRAN DÖNECEK, KATİLLER HALKA HESAP VERECEK!

EMPERYALİSTLER, İŞBİRLİKÇİLER, GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER!