TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR, LANETLİYORUZ!

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR, LANETLİYORUZ!

TERÖR İNSANLIK SUÇUDUR; LANETLİYORUZ!

Başkentimizin kalbi  Kızılay'da ki bombalı saldırı sonucu ilk tespitlere göre 34 vatandaşımız hayatını kaybetmiş onlarca vatandaşımız da yaralanmıştır. Yüreğimize bir kez daha  ateş düşmüş ve içimiz yanmıştır.

Yaşanan terör olayları, emperyalizmin çıkarları uğruna tıkandığı yerde kendisine kanla yol açmaya çalışmasının sonucudur. Ülkemizde meydana gelen olayların failleri ABD ve AB emperyalizmi ve onların ülkemizdeki işbirlikçileridir. Terör, farklı inanç ve kültürlere sahip yurttaşlarımızın ülkemizde kardeşçe ve barış içerisinde yaşam bulduğu ulusal birliğimize ve bütünlüğümüze kasteder hale gelmiştir.

Bugün ve daha önce yaşanan terör olaylarından siyasal iktidar ve yetkilileri birinci derecede sorumludur. AKP iktidarının,  kaosa endeksli siyaseti, ülkemizde daha fazla kan akmasına, daha fazla çocuklarımızın ve masum insanlarımızın ölmesine neden olmaktadır.

AB-D emperyalizminin ülkemizdeki işbirlikçileri, bir yandan ülkemizin kaynaklarını sermayeye ve yandaşlarına peşkeş çekerken, diğer yandan insanlarımızı etnik, kültürel ve mezhepsel yapıları üzerinden ayrıştırarak birbirine düşman etmeye çalışmaktadır.

Bunun için barıştan, demokrasiden, özgürlükten ve kardeşlikten yana olan bütün yurttaşlarımızın birlikteliğine bugün her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. İnanıyoruz ki ülkemizde kardeşlik kazanacak, demokrasi kazanacak, insanlık kazanacak, kardeşlik kazanacaktır!

Ülkemizi işgal eden emperyalistlere ve yerli işbirlikçilerine karşı büyük devrimci Mustafa Kemal önderliğinde vermiş olduğumuz bağımsızlık mücadelesini nasıl kazandıysak halkımız yine aynı kararlılık ve inançla ülkemiz üzerinde oynanan bu oyunları da bozacak ve saltanat saraylarında oturarak iktidarlarını sürdürmek isteyenlerin amacına ulaşmasına izin vermeyecek, demokratik ve meşru yollardan yapılanların hesabını soracaktır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; terör insanlık suçudur diyor ve terörü bir kez daha lanetliyoruz. Bu kanlı saldırılarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet, acılı ailelerine ve tüm ulusumuza başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. 

BİRLEŞİK KAMU İŞ MERKEZ YÖNETİM KURULU

KATİL ABD, İŞBİRLİKÇİ AKP!

KAHROLSUN EMPERYALİZM!

FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA!

KAHROLSUN ABD, İŞBİRLİKÇİ AKP!

GÜN GELECEK, DEVRAN DÖNECEK, KATİLLER HALKA HESAP VERECEK!

EMPERYALİSTLER, İŞBİRLİKÇİLER, GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLER!