TÜM ULUSUMUZUN KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

TÜM ULUSUMUZUN KURBAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

Ülkemizdeki ekonomik veriler, her geçen gün kötüye gitmektedir. Ülkemizde, işsizlik ve enflasyon hızla artmakta, ekonomik kriz derinleşmektedir.

AKP iktidarı, ekonomiyi yönetememekte vatandaşları açlığa ve yoksulluğa sürüklemektedir. Daha da önemlisi ekonomi verilerini gösteren; zamlar, enflasyon ve işsizlik rakamları bir türlü düşürülememektir.

Özellikle emekçiler ve emek örgütleri ekonomik olarak daha da zorlu koşullarda yaşamlarını sürdürmek zorunda kalmaktadır.

Bugün açık bir şekilde görülmektedir ki ülkemiz işsiz, mutsuz, kaygılı ve gelecekten umutsuz insanlar ülkesi haline getirildiği bir zamanda Kurban Bayramı’nı kutlamak zorunda kalmaktadır.

Kamu iş görenleri, işçiler ve vatandaşlar, ekonomik krizi yaşamın her alanında hissettiği bir dönemden geçmektedirler. Milyonlarca emekçi, Kurban Bayramı’nı bu ağır koşullarda karşılamaktadır.  Bayramdan önce ya da bayramdan sonra değişen sadece yaşam koşullarının daha da ağırlaşmasıdır.

Kurban Bayramı ve diğer bayramlar, ülkemizde dayanışma,paylaşma ve kardeşlik duygularının içtenlikle yaşandığı günlerdir. Ülkemizdeki tüm ağır koşullara rağmen Milli Bayramlar gibi dini bayramlar da hepimizindir. Gerekçesi hoşgörü, dostluk, birlik, barış ve mutluluk olan tüm bayramların güzel geçmesini istiyoruz.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; emeğin karşılığının alınmasını, işsizliğin azalmasını, toplumsal huzurun ve kardeşliğin yaşam bulmasını, adaletsizliğin ortadan kalkmasını ve ülkemizde adil bir yaşam şartlarının geliştirilmesini istiyor; tüm ulusumuzun Kurban Bayramını paylaşarak demokrasi ve adaletin güçlü aydınlık Türkiye’sinin güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU