TÜM ÜYELERİMİZİN VE EMEKÇİ HALKIMIZIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

TÜM ÜYELERİMİZİN VE EMEKÇİ HALKIMIZIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

Tüm emekçilerin, işçilerin ve yurttaşların Ramazan Bayramı’nı kutluyoruz.

Ülkemizde açlığın, işsizliğin, adaletsizliğin ve gelir dağılımındaki uçurumun yoğun bir şekilde artığı bu günlerde, açlığın ve yoksulluğun altında yaşama mahkum edilen milyonlarca emekçi, Ramazan Bayramı'nı yine bu ağır koşullar altında karşılamaktadır.

Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, yüzyıllarca bir arada yaşama kültürüne, hoşgörüye, sevgi ve kardeşliğe ev sahipliği yapmıştır. İnsanların barış içinde kardeşçe ve eşitçe bir arada yaşama koşullarının oluşturulması için halkımızın, her zamankinden daha fazla duyarlı olacaklarını bilmekteyiz.

Ramazan Bayramının, ülkemize huzur ve barış getirmesini dünyanın her bölgesinde şiddetin sona erdirilmesini ülkemizde özgürce ve insanca yaşayabilme koşullarının yaratılmasını arzulamaktayız.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; halkımızı ayrıştıran ülkemizi savaşın eşiğine getiren ırkçılığa ve teslimiyete karşı; sevginin, kardeşliğin, emeğin ve alın terinin karşılık bulduğu eşitliğin ve hukukun üstün olduğu barışın yeşerdiği topraklarda yaşama arzusuyla tüm emekçilerin bayramını kutlarız.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU