TÜM YEREL-SEN 2. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI

TÜM YEREL-SEN 2. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı Tüm Yerel-Sen Sendikamız 2.Olağan Genel Kurulunu 06-07 Mayıs 2017 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirdi.

 Tüm Yerel Sen Genel Merkezi 2. Olağan Genel Kurulunu Ankara Büyük Anadolu Otelde yaptı.

Genel Kurula Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Mali Sekreteri Ali Taştan, Genel Eğitim ve Basın-Yayın Sekreteri Semra Pektopal,  Eğitim-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sağlık-Is Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Konfederasyonumuza bağlı sendikaların Merkez Yönetim Kurulu, Şube Başkanları, MYK üyeleri ve CHP Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile CHP Ankara İl Başkan Yardımcısı Hasan Yağız katılırken, Tüm Yerel-Sen Genel Merkez eski Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Genel Kurula yoklama ve açılışın ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı.  Divan Kurulu Başkanlığını Eğitim-İş Genel Başkanı Mehmet Balık yaptı. Genel kurula, Türkiye’nin çeşitli illerinde üyeler ve delegeler geldi. İlk gün konukların ve delegelerin konuşmaları ve sendikal mücadeleyi daha da yukarılara taşıyacak tüzük değişiklikleri ile demokrasi şöleni havasında devam etti. 

Genel Başkanımız Hasan Kütük, genel kurulda kısa bir konuşma yaptı.

Genel Kurulun ikinci gününde yapılan seçime tek liste olarak girildi. Birlik ve beraberlik içinde girilen seçimlerde  yedi kişilik Tüm Yerel-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu:

Hakan Kıran, Yılmaz Bakır, Çetin Saygı, Hürdoğan Arslan, Servet Toptaş, Arap Mucur, Ahmet Yeşilağaç.