TÜM YEREL-SEN 5.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ANITKABİR’DE

TÜM YEREL-SEN 5.KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ANITKABİR’DE

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı Tüm Yerel-Sen Sendikamız 5. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Genel Başkanımız Mehmet Balık’ın hazır bulunduğu Anıtkabir ziyaretinde, Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz Mücahit Dede, Ali Taştan, Hasan Kütük, Doğan Altun yer aldılar.

Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Hakan Kıran, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu, Şube Başkanları, Konfederasyonumuza bağlı Sendika Genel Başkan ve yöneticileri ile üyelerimizden oluşan Tüm Yerel-Sen heyeti Anıtkabiri ziyaret ederek yapılan törenle Anıtkabir mozolesine çelenk koydular.

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran’ın mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Kıran, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:
“ Ölmez Atam…

Tüm Yerel-Sen 5.kuruluş yıldönümünde; Emek, Vatan, Cumhuriyet diyen, emek öncüsü sendika olarak huzuruna geldik.

Söz veriyoruz; fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür, nesiller olarak ne senden vaz geçeceğiz nede senin eserlerinden. Bu memleket ilelebet Atatürk ilkelerinin yılmaz savunucularının olacaktır.

Tüm Yerel-Sen hiçbir zaman Atasını unutmadı, unutmayacakta, ne kadar unutturulmak istense de örgütümüzün aklında ve yüreğinde yer etmiş yüce kişilikli bir öndersin.

Sevgili Atam Tüm Yerel-Sen görev başında, siz rahat uyuyun hainler emellerine asla ulaşamayacaklardır. Size huzurunuzda; bize bu aydınlık ve bağımsızlık hürriyetini yaşattığımız için minnet duygularımı takdim ederim.

Saygılarımlar.”

Heyet, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.