TÜM YEREL-SEN ANKARA ŞUBESİ BÜYÜK ÇOŞKUYLA GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

TÜM YEREL-SEN ANKARA ŞUBESİ BÜYÜK ÇOŞKUYLA GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı Tüm Yerel-Sen Sendikamızın Ankara Şubesi’nin 2.Olağan Genel Kurulu 2 Mart 2017 tarihinde Ankara’da yapıldı.

Tüm Yerel Sen Ankara Şube’nin 2.Olağan Genel Kurulu Ankara Yeni Sahne salonunda yapıldı.

Genel Kurula Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede,Genel Sağlık-Is Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Arap Mucur, Genel TİS Sekreteri Ahmet Kılınçoğlu, Genel Eğitim Basın-Yayın Sekreteri Doğan Altun, Eğitim-İş Genel Eğitim Sekreteri Şaban Özdemir, Büro-İş Genel Mali Sekreteri Binali Keskin, Genel Örgütlenme Sekreteri Yalın Kılınç, Gazeteci Yazar İmam Bakır Üküş ve Konfederasyona bağlı sendika şubelerinin yöneticileri, CHP Ankara İl ve İlçe Yöneticileri katıldılar.

Genel Kurula yoklama ve açılışın ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.   Divan Kuruluna Büro-İş Ankara Şube Başkanı Kamil Özdemir, Tüm Yerel-Sen üyeleri Seyhan Üzüm, Bülent İlkay Şeyda seçildi. Divan Başkanlığını Büro-İş Ankara Şube Başkanı Kamil Özdemir yaptı.

Genel Başkanımız Hasan Kütük, genel kurulda kısa bir konuşma yaptı.

DEMOKRATİK İLKELERDEN ÖDÜN VERMEDEN SENDİKAL MÜCADELE YÜRÜTTÜK

Tüm Yerel-Sen Ankara Şube Başkanı Ayşe Bilgi 2. Genel Kurul açılış konuşmasını yaptı. Bilgi, “Tüm Yerel-Sen’in Ankara Şubesi olarak 9 Eylül 2015 tarihinde yola çıkarken kamu emekçilerinin baskıya ve sömürüye karşı ekonomik, demokratik, hukuksal, sosyal hak ve çıkarlarını koruyup geliştirmeyi amaçlamıştık. Bu amaca ulaşmak için demokratik ilkelerden ödün vermeden sendikal mücadele yürüttük ve bu uğurda tavizsiz hareket ettik” dedi.

Atatürk’e ve devrimlerine yürekten bağlı, evrensel değerleri kendisine ilke edinmiş bir emek mücadelesi yürüttüklerini belirten Bilgi, “Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalarımızın eylem, etkinlik ve çalışmalarının sağlık katkılar vererek, bu önemli görevi yürütme onuruna sahibiz.  Ülkemizde 14 yıllık bir düzende kadınlar ve çocuklar hakkında birçok gerici düzenlemeye şahit olduk. Kadınlara karşı ve çocuklara karşı işlenen suçlara sessiz kalmadık, kadın ve çocuk cinayetlerine, tecavüzlerine ve tacizlerine toplumsal destek verdik” şeklinde konuştu.

ŞUBE YÖNETİMİ BELLİ OLDU

Genel kurulun ikinci gününde, Ankara Şube Merkez Yönetim Kurulu için 1 liste ile gidildi.  Şube Yönetim Kurulu, Şube Denetleme Kurulu, Şube Disiplin Kurulu ve Genel Merkez Üst Kurul Delegeliği için tüm üyelerin oy kullandığı seçimde Tüm Yerel-Sen Ankara Şube Başkanı Ayşe Bilgi listelerin tüm organlarında seçildi.

Yeni Şube Merkez Yönetim Kurulu şu adlardan oluştu:  Ayşe Bilgi, Hasan Hancı, Tarkan Akçay, Ali Gül, Erdem Çakan, Niyazi Zobu.