TÜM YEREL-SEN EDİRNE'DE  ŞUBE BİNASININ AÇILIŞINI YAPTI  

TÜM YEREL-SEN EDİRNE'DE  ŞUBE BİNASININ AÇILIŞINI YAPTI  

 

TÜM YEREL-SEN EDİRNE ŞUBESİ AÇILDI

Tüm Yerel-Sen Edirne Teşkilatı, emek mücadelesine Şube olarak devam edecek.


Birleşik Kamu İş Konfederasyonu'na bağlı Tüm Yerel-Sen, Edirne’deki yapılandırmasını hızlı bir süreçte tamamlayarak şube olma hakkına kavuştu.

Tüm Yerel-Sen Edirne Şubesi’nin açılışına, Birleşik Kamu-İş TİS ve Hukuk Sekreteri Engin Çoğal, Eğitim-İş Genel Mali Sekreteri Nazım Kırcı, Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Cengiz Gülebay, Örgütlenme Sekreteri Ahmet Yeşilağaç,Toplu Sözleşme ve Hukuk Sekreteri Arap Mucur, Eğitim-İş Edirne Şube Başkanı Hikmet Bölükbaşı, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Fevziye Kirezci, CHP Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Kutay Özköse ile birlikte çok sayıda Tüm Yerel-Sen üyesi katıldı.

Edirne Tüm-Yerel Sen Şube Başkanı Savaş Çerkez, “Sendikamız Tüm Yerel-Sen; 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu çerçevesinde, Yerel Yönetim Hizmet kolu kapsamına giren tüm kamu görevlilerini meslek, kariyer, yaptığı hizmetin niteliği vb. ayrımı yapmaksızın kapsar ve Türkiye çapında faaliyet gösterir.” diyerek, Edirne’de şube olarak yola devam edeceklerinin belirtti. Çerkez, “Emekçi emeği ile sendikalar emekçiler var olurlar. Bizde Tüm-Yerel Sen olarak emekçilerimizle var olduk ve var olmaya devam edeceğiz. Emek, Vatan ve Cumhuriyet birlikteliğinden yola çıkan sendikamız kısa süre içerisinde doğru örgütlenme modeli ile Edirne’de şube oldu” dedi.

9 Eylül 2013 tarihinde kurulan Tüm Yerel-Sen’in kısa sürede üye sayısını artırarak Türkiye genelinde birçok belediyede yetkili sendika konumunda olduğunu ifade eden Çerkez, “Yetkili olduğumuz bütün belediyelerde toplu sözleşme imzalamanın gururunu yaşamaktayız. Bizde Tüm Yerel-Sen Edirne Şubesi olarak 15 Mayıs 2015 tarihinde Edirne Belediyesi ve ilçe belediyelerinde yetkili sendika olduktan sonra toplu sözleşme görüşmelerini olumlu bir şekilde neticelendirmiş bulunmaktayız. İmzalanan toplu sözleşmelere katkı sunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Kırcasalih Belediye Başkanı Suat Karakaş ve toplu sözleşme görüşmelerini devam ettirdiğimiz Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran’a teşekkür ediyoruz.

Sendikamız kurulduğu ilk günden beri sendikamıza üye olarak gücümüze güç katan tüm üye arkadaşlarımıza teşekkür eder, sendikamız üyesi olmayan tüm yerel yönetim emekçilerini Sendikamız çatısı altında örgütlenmeye davet ediyoruz.” dedi.

Tüm Yerel-Sen Edirne Şube Yönetimi

Savaş Çerkez                   Şube Başkanı

Bülent Uluca                   Şube İdari Sekreteri

Seçkin Çetin                    Mali Sekreter

Ersin AL                            Örgütlenme Sekreteri

Elif Davulcu                     Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri

Altan Güzelli                    Toplu Sözleşme Hukuk Sekreteri

Sefa TABAK                      Sosyal Dış İlişkiler Sekreteri

 

İZLEYİN

 https://www.youtube.com/watch?v=5mhQSefeVUI&feature=youtu.be