TÜM YEREL-SEN EDİRNE ŞUBESİ’NDEN ÇANAKKALE ÇIKARTMASI

TÜM YEREL-SEN EDİRNE ŞUBESİ’NDEN ÇANAKKALE ÇIKARTMASI

Edirne Tüm Yerel-Sen Şubesi, Edirne Belediyesi’nde görevli memurlara yönelik Çanakkale Şehitliği’ne kültür gezisi düzenledi.

Edirne Belediyesi’nde yetkili sendika olan Tüm Yerel-Sen, belediyede görevli memurlara yönelik kültür gezisi düzenledi. Edirne Tüm Yerel Sen Şube Başkanı Savaş Çerkez, “Sendikacılığın özünde birlik ve beraberlik vardır. Tüm Yerel-Sen Edirne Şubesi olarak bizlerde sadece üyelerimizle değil tüm Edirne Belediyesi’nde görevli memur arkadaşlarımızın katılımı ile Çanakkale Şehitliği’ni ziyaret etmek istedik.

Yaklaşık 100 kişilik grupla, iki otobüs halinde, iki rehber eşliğinde Çanakkale Şehitliği’ne kültür gezisi düzenledik.

Pazar sabahı erken saatlerde başlayan yolcuğumuz, Gelibolu Yarım Adası Çanakkale Şehitliği Güney Cephesi ile devam etti.

Güney Cephesi’nde Kilitbahir Kalesi, Namazgâh Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Rumeli Mecidiye Tabyası, Şahindere Sargı Yeri Hastane Şehitliği, Çanakkale Şehitler Abidesi, Ertuğrul Koyu Yahya Çavuş Şehitliği ziyaretlerini gerçekleştirdik.

Öğleden sonra Kuzey Cephesi’nde Anzac Koyu ve Arıburnu Gezintisi, Mehmetciğe Saygı Anıtı, Kanlısırt ve Avustralya Anıtı, Kırmızı Sırt Tünel ve Siperler İncelemesi, Lağım Savaşlarının Geçtiği Tüneller, 57. Alay Şehitliği Ziyareti, Conkbayırı, Atatürk Anıtı Gezintisi, Atatürk’ün Vurulduğu ve Gözetleme Yeri, Anafartalar Ovasını Kuşbakışı Gözetleme, Yeni Zelanda Anıtı ve Mezarlığı ziyaretlerini gerçekleştirdik.” dedi.

Çerkez, açıklamasında son olarak, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a da katkılarından dolayı teşekkür ettiğini ifade ederek, “Tüm Yerel Sen Edirne Şubesi olarak düzenlediğimiz Çanakkale Şehitliği kültür gezimizde bizleri destekleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a ve Başkan Yardımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Gezimize katılan Edirne Belediyesi’nde görevli memur arkadaşlarımızda bu geziden oldukça memnun kaldılar. Onların memnuniyeti bizleri de mutlu etti.

Tüm Yerel-Sen Edirne Şubesi olarak, kültür gezilerimiz devam ettirmeyi düşünüyoruz.” dedi.