TÜM YEREL-SEN İLE BANDIRMA BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

TÜM YEREL-SEN İLE BANDIRMA BELEDİYESİ ARASINDA TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Konfederasyonumuza bağlı Tüm Yerel-Sen sendikamız ile Bandırma Belediyesi arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. 

Bandırma Belediye Meclis Salonunda gerçekleşen İmza törenine Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay,  Tüm Yerel-Sen TİS Genel Sekreteri Ahmet Kılınçoğlu, Genel Mali Sekreter Arif Alel, Tüm Yerel Sen  İzmir 2 Nolu Şube Başkanı  Tamer Yiğit Güler, 1 Nolu şube Eğitim Basın Yayın Sekreteri Özkan Felek, Balıkesir İl Temsilcisi İsmail Avcu, İşyeri Temsilcisi Sezer Yıldız ve Serhat Aslı  Ekinci, Erdek Belediyesi İş yeri Temsilcisi  Mehmet Canpolat, Gazeteci Yazar İmam Bakır Üküş, Dilfiraz Değerli ile Bandırma Belediyesi memurları katıldı.

EV EV, SOKAK SOKAK DOLAŞIP HALKIMIZI HAYIR’DA ÖRGÜTLEMELİYİZ

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, referandum sürecine değinerek “ çok önemli ve zor bir sürece giriyoruz. Önümüzdeki 60 gün ev, ev, sokak, sokak dolaşıp süreci halkımıza çok iyi anlatmalıyız. Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak geçtiğimiz günlerde bu sürece  ‘HAYIR’ diyeceğimizi duyurmuştuk. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları saltanatı İstanbul’dan saraydan alıp Ankara’ya parlamenter Cumhuriyet rejimi olarak getirdiğinde, isteseydi Başkanlık Sistemine geçemez miydi? O gün bunu dikta edenlere benim halkım, parlamenter Cumhuriyet sistemiyle yönetilmeye layıktır demiştir. Peki 14 yıldır iktidarda olan ne istiyor. Zamanında İstanbul’dan saraydan alınan bu yetkiyi değiştirip bir başka saraya  yani  Ankara’daki saraya getirmek istiyor. Buna asla müsaade etmeyeceğiz. Bu vesile ile sözleşmeniz Hayır’lı olsun. Referandumda seçiminiz HAYIR olsun” şeklinde konuştu.

“BANDIRMA BELEDİYESİ MEMURLARA YÜZDE 13 ZAM YAPTI”

Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay’ın toplu sözleşme sürecine ilişkin konuşmasının ardından Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ise “Belediye çalışanlarımızı mutlu ederek halka daha iyi hizmet vereceğimize inanıyorum. Ancak duruma bakarak önümüzdeki süreci belirleyeceğiz. Ülke ekonomisi kötü durumda, zor günlerden geçiyoruz. Bandırma Belediyesi olarak da gelirlerimiz Büyükşehir yasasıyla % 40 oranında azaldı. Ancak hizmet verdiğimiz alan ise genişledi ve mali tablodaki kötü duruma rağmen Bandırma’ya söz verdiğimiz projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. Attığımız bu imzalarla işçilerimize verdiğimiz %10’luk zamdan sonra memurlarımıza da %13’luk zam yaparak hükumetin verdiği zamlardan daha fazlasını verdik. En düşük verdiğimiz zam 300 TL iken ortalama zam oranımız 376 TL oldu. Bu zamlarla Bandırma Belediyesinde çalışan memurların en düşük maaşı 3063 TL oldu. Ayrıca memurlara yılda iki kez dini bayramlarda ikramiye verilecek” ifadelerini kullandı.