TÜM YEREL-SEN’İN MEMURLARIN YİYECEK YARDIMINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİĞİN İPTALİ İÇİN DANIŞTAY’A AÇTIĞI  DAVAYA DESTEK VERDİK

TÜM YEREL-SEN’İN MEMURLARIN YİYECEK YARDIMINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİĞİN İPTALİ İÇİN DANIŞTAY’A AÇTIĞI  DAVAYA DESTEK VERDİK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı Tüm Yerel-Sen, “Devlet Memurları Yiyecek Yardım Yönetmeliğinde”  değişiklik yapılmasına tepki göstererek yapılan değişikliğin iptali için Danıştay’a dava açtı.

 Tüm Yerel-Sen’in Danıştay Başkanlığına verilen dava dilekçesi sırasında Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Dış İlişkileri ve Ar-Ge Sekreteri Doğan Altun,  Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Dr. Hakan Kıran, Genel Sekreteri Arap Mucur ve Genel Hukuk ve Tis Sekreteri Çetin Saygı yer aldı.

Tüm Yerel Sen’den yapılan açıklama şu şekilde:

“Hükümetin Devlet Memurları Yiyecek Yardım Yönetmeliği'nde değişiklik yaparak haklarımızın gasp edilmesi ile ilgili olarak yapılan hukuksuzluğun iptali için çağrılarımız sonuçsuz kalınca söz verdiğimiz üzere söz konusu düzenlemenin İPTALİ için DANIŞTAY'a dava dilekçemizi sunduk.”

Söz konusu değişiklik özetle şu şekilde:

“Devlet Memurları Yiyecek Yardımı Yönetmeliği’nde yapılan söz konusu değişikliğe göre; bundan böyle yiyecek yardımı sadece yemek verme şeklinde yapılacak. Bu yardım nakten ödeme ya da kupon, kart, fiş, bilet ya da buna benzer bir ödeme aracı verilerek yapılamayacak.”