Tüm Yerel Sen İzmir'de Atatürk'ü  Saygı ve Özlemle Andı

Tüm Yerel Sen İzmir'de Atatürk'ü  Saygı ve Özlemle Andı

Tüm Yerel-Sen İzmir Şubeleri, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anarak anma etkinlikleri düzenledi.

Tüm yurtta olduğu gibi, saatler 09.05’i gösterdiğinde, sirenler eşliğinde Tüm Yerel-Sen İzmir Şubeleri, Mustafa Kemal Atatürk’ü, bedenen aramızdan ayrılışının 77. yılında, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde saygı duruşu yaparak andı. Bunun ardından, sendikamız üyeleri Konaktan vapur ile Karşıyaka’ya geçti. Vapurda, İzmirlilerde etkinliğimize katılarak, Atamıza olan saygılarını gösterdiler.  

Karşıyaka çarşısı girişinden hepimizin annesi Zübeyde Hanımın Anıt Mezarı’na kadar yürüyüş yapan Tüm Yerel-Sen İzmir Şubelerinin, marşlar eşliğinde çarşı boyunca yürüyüşüne Karşıyakalılar da katıldılar. 

Zübeyde Hanım Anıt Mezarı’na çelenk sunumunu, Birleşik Kamu İş İzmir İl Temsilcisi ve Tüm Yerel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Tamer Yiğit Güler gerçekleştirdi. Burada yapılan saygı duruşunun ardından Latife Hanım Köşkü de ziyaret edildi. 

Sendika üyeleri son olarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Ata’ya Saygı Yürüyüşü ne de katılarak Alsancak İskele’den Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe katılan tek emek örgütü olmanın gururu ile yürüyen üyeler, İzmir halkının yoğun ilgisi ile karşılaştı.

 Cumhuriyet Meydanı’ndan İzmirlilere seslenen Birleşik Kamu İş İzmir İl Temsilcisi Tamer Yiğit Güler, akşam Atatürk Kültür Merkezi’nde İl Temsilciliğinin düzenlediği “Atatürk ile Yeniden Doğuş” isimli tiyatro gösterimine çağırdı. 

Konfederasyonumuz Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra Pektopal da  anma etkinliğinde Tüm Yerel-Sen İzmir Şubelerinin yanında yer alarak Mustafa Kemal Atatürk’ün utulmayacağını bilinçlere kazındığını dile getirdi.