TÜM YEREL-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE  SELÇUK BELEDİYESİNDE YETKİLİ SENDİKA OLDU

TÜM YEREL-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE  SELÇUK BELEDİYESİNDE YETKİLİ SENDİKA OLDU

 

 

 

 

TÜM YEREL-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE

 SELÇUK BELEDİYESİNDE YETKİLİ SENDİKA OLDU

 

Birleşik KAMU-İŞ’e bağlı TÜM YEREL-SEN Sendikası, Kamu Emekçilerinin umudu ve yerel yönetim çalışanlarının en büyük sendikası olmaya hızlı adımlarla ilerliyor.

2000'li yılların başından itibaren sınıf odaklı sendikal mücadeleden hızla uzaklaşarak, etnik kökende sendikacılık yaptığı için büyük bir erime içine giren, yine gücünü siyasi iktidardan alarak kurulup palazlanan ve değişen siyasi iktidar ile de bu gücünü kaybeden sendikaların aksine, gücünü siyasi erkler yerine tamamen üyelerinden alan BİRLEŞİK KAMU – İŞ ve bağlı sendikalar diğer Kamu Sendikalarının aksine her geçen büyüyen tek sendikal örgüt olmuştur.

MEMUR-SEN’den  TÜRKİYE KAMU-SEN’den ve KESK’ten ve onlara bağlı sendikalardan istifa eden Kamu emekçileri BİRLEŞİK KAMU-İŞ’te ve bağlı sendikalarında birleşiyorlar.


Yerel Yönetim iş kolunda ise BİRLEŞİK KAMU İŞ üyesi TÜM YEREL-SEN'de birleşerek, örgütlenme zincirine sürekli yeni yerler ekliyorlar.

9 Eylül 2013 yılında Kuvayi Milliye ruhu ile kurulan TÜM YEREL-SEN, çok kısa sürede başta İzmir, Adana, Muğla, Aydın, Edirne, Hatay'da yetkili sendika oldu.  Yine Ankara'da kısa bir sürede Şube açtı. Trakya'nın büyük bir bölümünde örgütlendi ve bir çok belediyede yetkili oldu. Ülkemizin doğusundan, batısına, güneyine , kuzeyine her ilde ilçede örgütlenme çalışmalarını yaparak 12 bin kamu emekçisini örgütlendi ve onlarca da Toplu İş Sözleşmesi imzaladı.


TÜM YEREL-SEN, şimdi bu başarısına yeni bir başarı daha ekledi.  İzmir 1 Nolu Şube, Selçuk Belediyesinde çok kısa bir sürede örgütlenerek yetkili sendika oldu.

TÜM YEREL-SEN İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Dr. Hakan KIRAN konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Sınıf mücadelesini, Cumhuriyet değerleriyle ve ilkeleriyle birleştirerek harmanlayan BİRLEŞİK KAMU-İŞ ve sendikamız TÜM YERELSEN kısa sürede iş kolumuzun en güçlü sendikası haline gelecek, buna inancımız tamdır. Selçuk Belediyesinde örgütlenmemizde emeğine geçen başta Selçuk Belediyesi Zabıta Emekçileri olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum ve sendikamıza üye olan tüm arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum, onların azmi ve örgütlü gücümüzle çok güzel işler başaracağız" dedi.

Dr.Hakan KIRAN konuşmasının devamında "İzmir Büyükşehir Belediyesi ve sendikamız arasında 8 Aralıkta başlayan ve 6 bin kişiyi kapsayacak olan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleriz  ve çalışmalarımızda son surat devam ediyor. Sendikal mücadelede amaç, çalışma yaşamını geliştirmek, iş barışını sağlamak, emekçilerin haklarını ve evlerine götürecekleri ekmeği büyütmektir. Bu sorumluluk bilinciyle tüm çalışanları mutlu edecek bir toplu sözleşmeye imzalamayı hedefliyoruz. İzmir de çok kısa bir sürede 12 belediyede yetkili sendika olmamız arkadaşlarımızın mücadelemize inandığının önemli bir göstergesidir. Bizde arkadaşlarımızın bu güvenini boşa çıkartmayacağız." dedi.