TÜM YEREL-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE, TOPLU SÖZLEŞME MASASINA OTURDU, KAZANAN EMEK VE EMEKÇİ OLACAK!

TÜM YEREL-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE, TOPLU SÖZLEŞME MASASINA OTURDU, KAZANAN EMEK VE EMEKÇİ OLACAK!

 

   

TÜM YEREL-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE,

TOPLU SÖZLEŞME MASASINA OTURDU,

KAZANAN EMEK VE EMEKÇİ OLACAK!

 

Birleşik Kamu İş Konfederasyonumuz Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra PEKTOPAL, Konfederasyonumuz adına, İzmir Büyükşehir Belediyesinde 6000 memuru ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerini başlatan Tüm Yerel-Sen İzmir 1 Nolu Şubeyi ziyaret etti, başarılar diledi ve gelişmeler ile ilgili bilgi aldı.

 

Şube Başkanı Dr. Hakan KIRAN, konu ile ilgili yaptığı konuşmasında "İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kurumları İZSU ve ESHOT Genel Müdürlüklerinde çalışan ve 6 bin belediye emekçisini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerini  bugün başlattık.

 

Aileleriyle birlikte düşündüğümüzde yaklaşık 20 bin kişiyi ilgilendiren ilk görüşme sendikamız Tüm Yerel-Sen İzmir 1 Nolu Şube yöneticileri ile İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZSU ve ESHOT bürokratları arasında gerçekleşti.

 

Daha önce planlandığı gibi 8 Aralık 2015 tarihinde saat 10.00’da Genel Sekreterlik makamında yapılan toplantıda ilk olarak taleplerimizi içeren sözleşme taslağımız resmi anlamda belediye yetkililerine sunduk ve toplu iş sözleşmesinin hukuksal kısmını değerlendirdik.  

 

Görüşme olumlu bir havada geçmiştir ve sözleşme taslağında yer alan diğer maddelerin görüşülmesi için toplantı ileri bir tarihe ertelenmiştir.

 

Öte yandan; sözleşme taslağında yer verdiğimiz; Yemek, Ulaşım, Rapor, Kreş gibi temel taleplerimizin dışında, önerileri olan arkadaşlarımızın internet sitemizde "BİLGİ BELGE" bölümünde yer alan;  “ Toplu Sözleşme Öneri Dilekçesini” doldurarak işyeri sendika temsilcilerimize ulaştırması ileriki tarihte yapılacak sözleşme görüşmelerinde sunulmak süzere değerlendirilecektir." dedi.

 

Konfederasyonumuz Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Semra PEKTOPAL, "Sizleri Konfederasyonumuz adına tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Konfederasyonumuza bağlı tüm sendikalarımız ve üyelerimizin kalbi bugün sizinle birlikte attı. Toplu sözleşme görüşmeleriniz sonuçlanıncaya kadar da tüm yüreğimizle yanınızda olmaya devam edeceğiz. İnanıyoruz ki, bu TİS görüşmeleri 6000 emekçi arkadaşımızın lehine sonuçlanacak ve tüm belediyelere de örnek olacak.

 

Özellikle de TİS görüşmelerine hazırlık döneminiz, üyelerinize karşı şeffaflığınız, "Söz ve Karar Sahibi Tabandır" ilkesini hayata samimi bir şekilde geçirmenizden dolayı sizi candan kutluyorum, emeğinize, yüreğinize sağlık." diyerek, tekrar başarılar diledi.