TÜM YEREL-SEN İZMİR 2 NOLU ŞUBE KONGRESİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE YAPILDI

TÜM YEREL-SEN İZMİR 2 NOLU ŞUBE KONGRESİ BÜYÜK BİR COŞKU İLE YAPILDI

 

 

 

 

Emek, Vatan ve Cumhuriyet sevdası ile bundan 3 yıl önce kurulan Tüm Yerel-Sen Sendikamıza bağlı Şubeler 2. Olağan Genel Kurullarını yapmaya başladı.

 

Şubelerden İzmir 2 Nolu Şube 2.Olağan Genel Kurulunu 25 Şubat 2017 Cuma günü Selahattin Akçicek Kültür Merkezinde yaptı.

 

 Kongre Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları ile Tüm Şehitlerimiz için bir dakikalık Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı.

 

Konukların konuşması gündeminde; Kongre’ye Birleşik Kamu iş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra Pektopal, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay, Genel Sekreter Arap Mucur, Genel Mali Sekreter Arif Alel, Genel TİS Sekreteri Ahmet Kılınçoğlu, Eğitim İş Sendikası Genel Örgütlenme Sekreteri Ahmet Güngör, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP Konak İlçe Başkanı M. Şakir Başak, Konfederasyonumuza bağlı sendikaların yönetici ve üyeleri ile gazeteci İmam Bakır Üküş katıldı.

 

Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük, MYK üyemiz Semra Pektopal, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay, Gazeteci İmam Bakır Üküş, CHP Konak İlçe Başkanı M. Şakir Başak ve İzmir Milletvekili Tacettin Bayır birer konuşma yaptılar. Konuklar, önümüzdeki Anayasa Değişikliği için yapılacak olan Referandum ve iş güvencemizin kaldırılmak istenmesi ile ilgili konuşmalar yaparak kongreye başarılar dilediler. Konuk konuşmalarını takiben divan seçimine geçildi.

 

Seçilen Divan'ın gündemleri işleterek kongrenin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağladıktan sonra; Yönetim, Denetim, Disiplin ve Genel Merkez Delegelerinin seçimine geçilmesi için görevini ilçe seçim kuruluna devir etti.

             

Tek liste olarak girilen seçimde, Tüm Yerel Sen İzmir 2 Nolu Şube Yönetimi şu isimlerden oluştu. Tamer Yiğit Güler, Özgür Işık, Nazmiye Uysal, Tarık Cücünel, İsmail Çam, Senem Köse ve Ahu Atmaca'dan oluştu.

 

Başarılı ve coşkulu bir şekilde geçen kongrede organlara seçilen tüm arkadaşlarımızı kutluyoruz, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.