TÜM YEREL-SEN NARLIDERE BELEDİYESİ'NDE YÜZDE 30’LUK BÜYÜK KAZANIM ELDE ETTİ

TÜM YEREL-SEN NARLIDERE BELEDİYESİ'NDE YÜZDE 30’LUK BÜYÜK KAZANIM ELDE ETTİ

Tüm Yerel Sen İzmir 2 Nolu Şube ile Narlıdere Belediyesi arasında Toplu Sözleşme imzalandı. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, yüzde 30 oranında zam yaparak belediye memurlarının gönlünü kazandı.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonumuza bağlı Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel –Sen) İzmir 2 Nolu Şubesi’nin toplu sözleşme kazanımları devam ediyor.   Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ve Tüm Yerel-Sen İzmir 2 Nolu Şube arasında “Toplu İş Sözleşmesi” imzalandı.

Narlıdere AKM Belediye Meclis salonunda gerçekleşen toplu iş sözleşmesi imza törenine Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Narlıdere Belediye Başkan Yardımcısı Ulvi Dülger, Birleşik Kamu-İş Genel Eğitim ve Basın-Yayın Sekreteri Semra Pektopal, Tüm Yerel-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Tamer Yiğit Güler,  Tüm Yerel-Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Hakan Kıran, Şube Yönetim Kurulu ve Tüm yerel-Sen temsilcileri katıldı.

KADINA ŞİDDET İÇİN ÖZEL MADDE

Narlıdere Belediye Başkanı Batur, belediye çalışanlarına yapılan yüzde 30 oranındaki zammın büyük sevinç yarattığını belirtti. 

Kadına yönelik şiddetin oldukça arttığına dikkat çeken Batur, “  Toplu Sözleşme’nin 21’nci maddesinde faydalanan belediye çalışanlarımızın şiddete karşı koruyucu bir madde içeriyor.  Ailesinin şikayeti üzerine aile içi şiddet uygulandığı tespit edildiği durumlarda, çalışanımızın mali ve sosyal yardımlarından elde ettikleri elinde alınarak eşine ödenecek” dedi.

Batur, kadına şiddetin önlenmesi amacıyla ellerinde geleni yapacağını ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:  “Bu madde konusunda da hiçbir çalışanımızın bir itirazı olduğunu düşünmüyorum. Toplu iş sözleşmemizde tüm memur arkadaşlarıma hayırlı olsun.”

“2 YILLIK İMZA ATILDI”

Tüm Yerel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Tamer Yiğit Güler yaptığı konuşmada “Sayın Abdül Batur, Narlıdere Belediyesi çalışanları ile 2006 yılında daha yasa çıkmadığı halde fiili durum yaratarak, İzmir metropolde ilk toplu sözleşmeyi yaptı. Bu davranışı ile tüm İzmir’e ve Türkiye’ye örnek olmuştu. Şimdi de Sendikamız, 4688 Sayılı Yasaya göre, 2015 Aralık sonuna kadar TİS yapılabilecekten, değerli belediye başkanı Abdül Batur yine bir ilke imza attı ve fiili durum yaratarak, mücadelemize devrim niteliğinde katkı koydu ve TİS’ibizimle iki yıllığına imzaladı. Emekçi dostu Abdül Batur’a bu davranışından ve mücadelemize verdiği destekten dolayı, tüm kamu emekçileri adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Karşılıklı imzaların atılmasının ardından pasta kesildi ve toplu fotoğraf çektirildi.