TÜRK VE DÜNYA ŞAİRİ NAZIM HİKMET'İ 115. YAŞINDA'DA UNUTMADIK

TÜRK VE DÜNYA ŞAİRİ NAZIM HİKMET'İ 115. YAŞINDA'DA UNUTMADIK

Türk ve Dünya şiirinin ulu çınarı, edebiyat dünyasının “Mavi Gözlü Devi” ünlü Türk şairi Nazım Hikmet Ran’ı 115. Yaşı anısına, İzmir'de 68'liler Platformu tarafından düzenlenen anma etkinliğine katıldık.

İzmir 68'liler Platformu'nun önderliğinde düzenlenen Nazım Hikmet'i anma etkinliğine; Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük, Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra Pektopal, Tüm Yerel-Sen İzmir 1 Nolu Şube Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Özkan Felek, Eğitim İş 4 Nolu Şube Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Yrd. Doç.Dr. Türkan Başyiğit ve üyelerimiz ile birlikte katıldık. Etkinliğe Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, TGS İzmir Şube Başkanı Halil İbrahim Hüner, İzmir'i Sevenler Platformu, Ege Kültür Platformu, Çöyder, İzmir Çevre Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği ile bir çok Demokratik Kitle Örgütlerinin yöneticileri ve üyeleri katıldı.

İzmir Fuarında bulanan Nazım Hikmet'in anıtı önünde yapılan anma etkinliği Sancar Maruflu'nun açılış konuşması ile başladı ve 68'liler Platformu Başkanı Okan Yüksel'in konuşması ile devam etti. Türk Başarı Ödülleri Kurulu'nun "Nazım Hikmet Barış, Emek, Hoşgörü ve Sevgi" ödülü, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ ve 68 kuşağının liderlerinden Avukat Tuncer Eşsizhan'a verildi.

Nazım Hikmet şiirleri ve sanatçı Cengiz Onur Nazım'ın şiirlerinden oluşan türküleri ile katılanlara güzel bir gün yaşattılar.