UĞUR MUMCU’YU KATLEDİLİŞİNİN  23. YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ!

UĞUR MUMCU’YU KATLEDİLİŞİNİN  23. YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ!

UĞUR MUMCU’YU
KATLEDİLİŞİNİN  23. YILINDA SAYGIYLA ANIYORUZ!

 

Ülkemizin kaynaklarını uluslararası sermayeye ve çok uluslu şirketlere peşkeş çekilmesine karşı çıkarak, “BEN, ANTİ EMPERYALİST VE TAM BAGIMSIZ TÜRKİYE’DEN YANAYIM!” diyerek kalemini satmayan onurlu devrimci, yiğit insan, yürekli, usta gazeteci Uğur Mumcu’yu katledilişinin 23. yılında özlemle, saygıyla anıyoruz.

 Uğur Mumcu, katledildiği güne kadar AB-D emperyalizminin ülkemize ve bulunduğumuz coğrafyaya yönelik karanlık planlarını açığa çıkartıp, bu planların uygulanmasında rol oynayan “siyaset-mafya-tarikat-ticaret” bağlantılarının üzerine büyük bir kararlılık ve cesaretle giderek, bütün bu karanlık oyunları belgelemişti.

  Uğur Mumcu,

ABD emperyalizmin “ılımlı İslam” ve “etnik ayrılıkçı terör” planlarıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni nasıl tasfiye etmek istediğini ve buna yönelik olarak CIA tarafından yürütülen faaliyetleri çok önceden gözler önüne sermişti. Bugünlere sürüklenmemizde önemli dönüm noktaları olan 24 Ocak Kararları’nın, 12 Eylül Faşist Darbesi’nin ve bu darbeye gerekçe oluşturan terör, cinayet ve katliam zincirlerinin perde arkalarını, silah ve uyuşturucu kaçakçılığının terör ile olan bağlantılarını belgelemişti.

 İşte O’nun yazdıklarından rahatsız olanlar, 24 OCAK 1993 TARİHİNDE, ANKARA'DA EVİNİN ÖNÜNDE ARABASINA KONULAN BOMBA ile bu alçakça cinayeti işlediler. Bu cinayeti azmettirenler hala yargılanmamış olsa da, günü gelecek, tarih önünde bunun mutlaka hesabını verecekler.

 O'nun düşünceleri ve O'nu unutturmak isteyenler yanıldılar. Birleşik

Kamu-İş Konfederasyonu olarak, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Atatürk devrimlerini savunacak, devrim şehitlerimizin mücadelelerini bıraktıkları yerden sürdürerek mücadelesini, mücadelemizde yaşatacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

"Giresun'daki köylüler, sizin için öldük.

Ege'deki tütün işçileri, sizin için öldük.

Doğudaki topraksız köylüler, sizin için öldük.

İstanbul'daki, Ankara'daki işçiler sizin için öldük.

Adana'da, paramparça elleriyle, ak pamuk toplayan işçiler, sizin için öldük.

Vurulduk, asıldık, öldürüldük ey halkım, unutma bizi..." (Uğur Mumcu)

 

SENİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ...

 

 MERKEZ YÖNETİM KURULU