UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Cumhuriyetin temelinin kurulduğu Sivas’ta, 2 Temmuz 1993 tarihinde gözü dönmüş caniler “cumhuriyet burada kuruldu, burada yıkılacak” haykırışlarıyla, 35  insanımızı yaktılar. Aradan geçen on dokuz yıl geçti faili belli cinayetin failleri ortaya çıkarılmadığı gibi yapılan yargılama sonucunda, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kaçak zanlılarla ilgili zaman aşımı kararı, insanlık ve hukuk adına yüz kızartıcı bir karar olarak tarihe geçti. Canilerin insanlığa karşı  ve hukuka aykırı olarak zaman aşımı nedeniyle bu davanın düşürülmesi, ülkemiz ve insanlık adına utanç verici bir durumdur.

2 Temmuz 1993 Cumartesi günü Sivas’ta televizyonların canlı olarak yayınladığı insanların diri diri yakılmasından daha da acı olanı bu olayı seyredip sessiz kalanların aymazlığıdır.  zaman aşımı için hayırlı olsun diyebilecek bir başbakanın olmasıdır.  Biz aydınları yakarız cumhuriyeti yıkarız anlayışının kabul görür hale gelmesidir. Mit müsteşarı yada şike davası için alelacele yasalar çıkarıp zaman aşımı ve ülkemizin derinleşmiş bir çok sorunu çözüm beklerken kılını kıpırdatmayan milletvekilleri ve bakanların bulunmasıdır.

Aydınlık yarınların yaratılması mücadelesi 2 Temmuz olayının unutulmaması ve unutturulmaması ile başarılacaktır. UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ Cumhuriyeti Sivas’ta kurduk Sivas ta yaşatacağız