USTA YAZARIMIZ MUZAFFER İZGÜ'YÜ  SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

USTA YAZARIMIZ MUZAFFER İZGÜ'YÜ  SON YOLCULUĞUNA UĞURLADIK

 

 

 

 

 

Dün yaşama gözlerini yuman, Türk Edebiyatının usta ismi, Cumhuriyet döneminin önemli kalemi Muzaffer İZGÜ için Alsancak Hocazade Camisi'nde bir tören düzenlendi.

 

Cenaze törenine, Muzaffer İzgü'nün yakınları, Konfederasyonumuz Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra PEKTOPAL, Eğitim İş 1 Nolu Şube Başkanı Adem YILDIRIM ve çok sayıda üyemizin  yanı sıra, sinema sanatçısı Menderes Samancılar, Şair Ataol Behramoğlu, Yazar-Şair Hidayet Karakuş,  İzmir Milletvekili Atilla Sertel,  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, İzgü'nün yazar dostları, yakınları ve özellikle küçük okuyucuları katıldı. 

 
İzgü'nün tabutunun önüne konulan fotoğrafının altında, kendi sözleri olan " "DOĞDUM, OKUDUM, DÜŞ KURDUM, YAZDIM, GİDİYORUM, UNUTMAYIN, ÇOCUK OKURU OLMAYANIN YETİŞKİN OKURU DA OLMAZ " ifadeleri yer aldı. Tabutun üzerine küçük bir okuyucusu tarafından konulan "Bana okumayı sevdiren İzgü'ye" yazılı bir mektup herkesi duygulandırdı.

 

Ülkemizin yetiştirdiği en seçkin, alçak gönüllü ve üretici yazarı, aynı zamanda Türk gülmece edebiyatının önemli isminden biri olan, kitapları ile insanları düşündürürken acıtan, acıtırken de gülümseten Muzaffer İZGÜ eserleriyle sonsuza kadar yaşayacak. Anısı önünde saygıyla eğiliyoruz.