YURDUN DÖRT BİR YANINDA 1 MAYIS'I KUTLADIK

YURDUN DÖRT BİR YANINDA 1 MAYIS'I KUTLADIK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalarla 1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’nde Güvenpark’ta toplanarak Ankara Kolej Meydanı’na yürüdük.

1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü’ne Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreterimiz Mücahit Dede, Genel Mali Sekreterimiz Ali Taştan, Eğitim-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu, Ulaşım-İş Genel Başkanı Adem Çalışkan, Kültür Sanat-İş Genel Başkanı Hamza Candanoğlu, konfederasyonumuza bağlı sendikaların Merkez Yürütme Kurulu, Şube Başkanları, yöneticileri ve demokratik kitle örgütleri katıldı.  

Güvenpark’ta toplanan Konfederasyonumuz üyeleri “Güvenceli iş, güvenceli gelecek, insanca yaşam için AKP’ye teslim olmayacağız” ve “Ulusal Egemenliğimiz Mühürsüz İradeye Teslim Edilemez” yazılı pankartlar taşıdı.  Konfederasyonumuz üyeleri, alanda davul zurna eşliğinde halaylar çekerken, bir yandan da “Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek”, “Emek, eylem, direniş işte Kamu-İş”, “Kurtuluş, emeğin iktidarında”, “Sadaka değil, toplu sözleşme”, “Hayır, bitmedi daha, yeni başlıyor” sloganları atıldı.

Sloganlar eşliğinde Ankara Kolej Meydanı’na gitmeden önce Genel Başkanımız Hasan Kütük ve Eğitim-İş Genel Başkanı Mehmet Balık Güvenpark’ta Gezi direnişinde işçi Ethem Sarısülük’ün vurulduğu noktaya karanfiller bıraktı.

Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalar yurdun dört bir yanında İşsizliğe, yoksulluğa, hukuksuzluğa, baskılara, emperyalizme, taşeronlaştırmaya, güvencesiz ve esnek çalıştırmaya karşı eşit özgür ve insanca bir yaşam istedi.

İZMİR'DE GÜNDOĞDU MEYDANI'NDA 1 MAYIS KUTLANDI

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu İzmir İl Temsilciliği, 1 Mayıs’ı Gündoğdu Meydanında diğer sendika ve diğer demokratik kitle örgütleri ile birlikte  kutladı. Üyelerimiz Alsancak Limanında toplanarak pankartlar ve sloganlarla Gündoğdu Meydanı’na yürüdü.

Yürüyüşe Birleşik Kamu-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Barış Düdü, Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Semra Pektopal, Birleşik Kamu-İş İzmir İl Temsilcimiz Tamer Yiğit Güler, Genel Sağlık İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Tüm Yerel Sen Genel Mali, Sekreteri Arif Alel,Tüm Yerel sen 1 Nolu Şube Başkanı Bilal Atıner, Eğitim İş 1 Nolu Şube Başkanı Bülent Turan, 2 Nolu Şube Başkanı Alaattin Ağca, 3 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Çalışkan, 4 Nolu Şube Başkanı Haşim Karaman, Genel Sağlık İş İzmir Şube Başkanı Dr. Alper Zobarlar, Büro iş Şube Başkanı Soner Sönmez, Tüm Yerel Sen Kurucu Şube başkanı Dr. Hakan Kıran, Eğitim iş Manisa Şube başkanı Cem Ok ile Sendikalarımızın ilçe temsilcilikleri yöneticileri ve üyeleri katıldı. 

BASINDA ÇIKAN HABERLER 

Hürriyet Gazetesi 

Haberler.Com 

İstanbulgerçeği

Görüntüleri İzlemek İçin Tıklayın 

Görüntü 2 İçin Tıklayın