ZONGULDAK'DA AİLELER İLE BİRLİKTE BARİKATLARI YIKTIK AÇLIK GREVİNDEKİ İŞÇİLERE DESTEK OLDUK

ZONGULDAK'DA AİLELER İLE BİRLİKTE BARİKATLARI YIKTIK AÇLIK GREVİNDEKİ İŞÇİLERE DESTEK OLDUK

ZONGULDAK'DA AİLELER İLE BİRLİKTE BARİKATLARI YIKTIK AÇLIK GREVİNDEKİ İŞÇİLERE DESTEK OLDUK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve Birleşik Kamu-İş Zonguldak İl Temsilciliği’nin Kilimli’de kömür ocağında maaşlarını alamadıkları için açlık grevi yapan işçilere destek verme ziyareti önce polis barikatına takıldı, daha sonra Konfederasyonumuzun da içinde olduğu destekçilerin ve ailelerin açlık grevindeki madencilere destek olma kararlılığı polis barikatlarının yıkılmasına ardından madencilerle ailelerin kavuşmasına sahne oldu.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkan Hasan Kütük, Birleşik Kamu-İş Zonguldak İl Temsilcisi Metin Kahveci ve Sezai Karataş, Kilimli ilçesindeki açlık grevindeki işçilere destek ziyareti polisin kurduğu barikatlara takıldı. Ama bizim ve destek için katılan grup bütün engellemeler rağmen polis barikatını yardı ve açlık grevindeki işçiler ile aileleri görüşüldü.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, kömür ocağından maaşlarını alamayan işçileri desteklemek ve ziyaret etmek istediklerini belirterek, “polis barikat kurarak, işçileri ziyaret etmemizi engelledi. Bu anlayış kabul edilemez. Ancak tüm polis barikatlarına rağmen emekçi kardeşlerimizle buluşmamız engellenemedi” dedi.

Emekçilerin kazanılmış ve alın teri dökerek hakları olan paralarının ödenmemesi kabul edilemez diyen Kütük, “ Maden ocağındaki işçilerin ve ailelerin sonuna kadar yanındayız.  İşçilere güvenceli iş imkanı sağlanmalıdır” ifadelerini kullandı.

Zonguldak’ta maden işçilerinin maaşlarını alamadıkları için başlattığı ocaktan çıkmama eylemi ve açlık grevi 9. gününe girdi.  

BASINDA ÇIKAN HABER İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYIN

Pusula Gazetesi