ZONGULDAK TEMSİLCİLİĞİMİZ BÜYÜK MADENCİ YÜRÜYÜŞÜNÜN 26. YILDÖNÜMÜNDE ŞEMSİ DENİZER’İ ANDI VE GMİS BAŞKANINA TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

ZONGULDAK TEMSİLCİLİĞİMİZ BÜYÜK MADENCİ YÜRÜYÜŞÜNÜN 26. YILDÖNÜMÜNDE ŞEMSİ DENİZER’İ ANDI VE GMİS BAŞKANINA TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

Birleşik Kamu-İş Zonguldak Temsilciliği, Genel Maden İşçileri Sendikası’na taziye ziyaretinde bulundu ve Zonguldak-Ankara Madenci Yürüyüşünün 26. yıldönümünü ve eylemin öncüsü Şemsi Denizer’i saygı ile andı.

Birleşik Kamu-İş Zonguldak Temsilcisi Metin Kahveci ve Sezai Karataş, Bartın'da geçirdiği beyin kanaması nedeniyle yaşamını yitiren Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Sekreteri Hakkı Arslan ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müdürlüğü Gelik İşletmesi’nde maden ocağında üretim sırasında tavandan düşen kaya parçasının altına kalarak ölen maden işçisi Ayhan Badurlu için GMİS Başkanı Ahmet Demirci’ye taziye ziyaretinde bulundular.

Taziye ziyaretinin ardından Birleşik Kamu-İş Zonguldak Temsilcilerimiz, Zonguldak-Ankara Büyük Madenci Yürüyüşü ’nün 26. Yıldönümü nedeniyle TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve GMİS Genel Başkanı iken 6 Ağustos 1999 tarihinde evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden, 1990 Büyük Madenci Grevi ve 4-8 Ocak 1991 Zonguldak-Ankara Madenci Yürüyüşü’nün öncüsü Şemsi Denizer’i  ve Şehit Madencileri saygı ile andılar.