1 MAYIS 1977’DE KATLEDİLEN EMEKÇİLERİ KAZANCI YOKUŞU’NDA ANDIK

1 MAYIS 1977’DE KATLEDİLEN EMEKÇİLERİ KAZANCI YOKUŞU’NDA ANDIK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Kazancı Yokuşu’nda karanfil bıraktıktan sonra Taksim Anıtı’na çelenk bıraktı.

İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı.   Atatürk Kültür Merkezi önünde toplanan Konfederasyonuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı sendikaların üyeleri, Kazancı Yokuşu’na yürüdü.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ,  Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım ve MYK üyeleri Suat Özkolay, Maksut Balmuk, Yakup Tekin Efe, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran, Genel Sağlık-İş Genel Basın Yayın ve Eğitim Sekreteri Uğur İşlek ve üyelerimiz, buradan 1977 yılındaki 1 Mayıs kutlamalarında hayatını kaybeden işçiler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak, anıta karanfil bıraktı.

Burada konuşan Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, "Taksim 1 Mayıs'tır. Taksim emekçilere açılmalıdır. Emekçiler Taksim'e gelip o günkü şehitlerini Taksim'de saygıyla anmalıdır. Gündemimizde olan şeker fabrikalarının satışlarını dikkat çekmek ve işçilere destek vermek için bu sene 1 Mayıs'ı Uşak'ta kutlayacağız. Herkesi Uşak'a davet ediyorum" dedi.

Genel Başkanımızın konuşmasının ardından üzerinde "1 Mayıs" yazılı çelenk  Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı'na kondu.

Genel Başkanımız Mehmet Balık'ın Konuşmasını İzlemek İçin Tıklayın