10 EKİM KATLİAMININ ACISINI UNUTMADIK !

10 EKİM KATLİAMININ ACISINI UNUTMADIK !

Ülkemizin yaşadığı en büyük bombalı saldırının “ANKARA KATLİAMININ" 3’üncü yılında hayatlarını kaybedenleri unutmuyoruz.

O günkü acı ve çaresizliği, kulakları sağır eden çığlıkları unutmak mümkün değildir. Bu insanlık dışı terör olayını bir kez daha şiddetle lanetliyor, hayatını kaybeden yurttaşlarımızı saygıyla anıyoruz.

Ankara'da 10 Ekim 2015’te düzenlenmek istenen “Barış, Demokrasi ve Emek” mitingi öncesi iki ayrı noktada düzenlenen bombalı saldırıda 103 yurttaşımız hayatını kaybetti ve çok sayıda vatandaşımız yaralandı.

İnsanlığı, yaşamı, barışı, demokrasiyi ve emek mücadelesini hedef alan terör saldırısı en kanlı ve en vahşi şekliyle bir miting alanını hedef almıştır. Bu bombalı saldırılar ülke tarihinin en karanlık katliamlarından biridir.

Ankara katliamı davasında, 3 Ekim günü verilen kararla yargılanan 18 sanıktan 9’una 101 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis, diğer sanıklara da 20 yıla kadar hapis cezaları verilmiştir.  Ancak katliamın asıl sorumluları gizlenmektedir.

 O gün kamu görevlileri, görevlerini yapmış olsalardı, katiller bombaları patlatmayacaktı.  Bazıları daha önce işledikleri saldırlar nedeniyle tutuklansaydı, Ankara Katliamı yaşanmayacaktı.

Bu katliama göz yumarak ortak olanlar ile bu davanın arkasındaki güçlerin ve gerçekleştirenlerin açığa çıkarılması Demokratik Kitle Örgütlerinin ortak talebidir.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu, 10 Ekim katliamında yaşamını yitiren yurttaşlarımızı unutmadı, unutturmayacaktır! 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU