3 Devrim Yasasına Sahip Çıktık!

3 Devrim Yasasına Sahip Çıktık!

3.3.2013, saat 13.00 BİRLEŞEN GÜÇ TANDOĞAN’DA!
Ankara Barosu, Ada Gönüllüleri Derneği, Alevi Kadınlar Birliği, Altı Nokta Körler Derneği, Anadolu Eğitim Sendikası, Anadolu Kadınlar Birliği, Anadolu Kadın Derneği, Ankara-CUMOK, Ankara Kadın Ressamlar Derneği, Ata Eğitim Sendikası, Batıkent Birlikteliği, Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu (Büro-İş, Eğitim-İş, Genel Sağlık İş, Kültür Sanat İş, Tarım Orman İş, Ulaşım İş, Yerel İş), Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Çayyolu Platformu, Dil Derneği, Divriği Kültür Derneği, Emekli Beden Eğitimi Öğretmenleri Derneği, Emekli Hemşireler Derneği, Engelliler Konfederasyonu, Fişek Enstitüsü Çalışan Çocuklar Vakfı, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği, Gazi ve Şehit Aileleri Derneği, Hacıbektaş Eğitim ve Kültür Derneği, İTÜ Birliği, Kadın Birliği ve Dayanışma Derneği, Kadın ve Genç Girişim Merkezi Derneği (KGEM), Kavaklıderem Derneği, Kız Teknik Öğretmenler Derneği, Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı, Köy Öğretmenleri ile Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Müzik Eğitimcileri Derneği (MÜZED), Pir Sultan Abdal Kültür ve Eğitim Vakfı, Sanatçılar Girişimi, Şizofreni Dernekleri Federasyonu, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV), Toplumsal Dayanışma Gönüllüleri Derneği (TODAG), Tüketici Hakları Derneği, Türk Hemşireler Derneği, Türk Kadınlar Birliği, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Türkiye Emekli Subaylar Derneği, Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, Türkiye Kız İzciler Derneği, Ulusal Eğitim Derneği, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag), Vardiya Bizde, Yargıçlar Sendikası, Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Derneği, Yurttaş Hakları Derneği, Yüksek Ticaretliler Derneği. Cumhuriyet Halk Partisi, Bağımsız Cumhuriyet Partisi, Demokratik Sol Parti, Halkın Kurtuluş Partisinin desteklediği miting tandoğan meydanında gerçekleştirildi.

Konfederasyon başkanımız mitingde yaptığı konuşmaya Mustafa Kemale,Anıtkabir’e selam vc sevgilerini göndererek başladı. Natonun askerlerinin de duyabileceği şekilde Mustafa Kemal’in askerleriyiz diye haykıran topluluk Tam bağımsız Türkiye ve Faşizme karşı omuz omuza sloganları ile  konuşmaya eşlik etti. İsmail Tutoğlu” Emeğimize ve ülkemize saldırının aynı yerden geldiğini, Mustafa Kemal’in ekonomik bağımsızlık olmadan tam bağımsızlık olamayacağı sözüne vurgu yaptıktan sonra emek sömürüsüne ve ülkemizin yeniden şekillendirlmesine karşı ortak mücadele etme” çağrısında bulundu. Birleşik Kamu İş olarak demokratik,laik,sosyal hukuk devletine ve emeğimize sahip çıkacağımızı sözlerine ekledi.

Etkinlik CKD başkanıŞenal Sarıhan’ın açış konuşması ile başladı. CHP Aydın Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Bület Tezcan, Dil Derneğinden Sevgi Özel,Engelleliler Federasyonundan Turhan İçli, Sanatçılar Girişimi adına Tevfik Kızgınkaya, Yargı Sen adına Ömer Eminağaoğlu’nun konuşması ile tamamlandı.Tolga Çandar, Faruk Demir müzikleri ile toplulukları coşturdu.Çok sayıda CHP milletvekili eyleme destek verdi.
Konfederasyon MYK’sı,Bağlı sendikalarımızın üye ve yöneticileri eyleme destek verdi. Eyleme katılan ve destek veren tüm üyelerimize teşekkür ederiz.