30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÜM ULUSUMUZA KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TÜM ULUSUMUZA KUTLU OLSUN

Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin, emperyalist işgale karşı verdiği bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin 99.yılını kutluyoruz.
30 Ağustos; bir ulusun imkânsızı başardığı, Mustafa Kemal Atatürk gibi eşsiz bir komutanın önderliğinde tam bağımsız yeni bir devlet, özgür bir ulus yaratma azim ve kararlılığını ortaya koyduğu eşsiz bir zaferin tarihidir.
Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile ülkemiz emperyalist işgalden kurtarılmıştır.
Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki Türk Ordusu’nun, 26 Ağustos 1922’de Afyon Kocatepe’de başlattığı, 30 Ağustos’ta Dumlupınar Meydan Muharebesi’nde kazandığı ve 9 Eylül’de İzmir’e adım atmasıyla, emperyalizmin; Anadolu’yu işgal ve paylaşım planları engellenmiş ve ulusumuzun bağımsızlık mücadelesi sağlanmıştır.
30 Ağustos taarruzuna giden yolda Mustafa Kemal Atatürk komutasındaki Türk ordusunun, Ege ve Batı Anadolu’yu işgal eden Yunan Ordusuna karşı Sakarya’da kazandığı başarı kritik önemdedir. Batı Cephesi’nde İsmet İnönü'ün üstün gayreti Afyon, Uşak, Bursa, Aydın, Manisa gibi illerimizi düşman işgalinden kurtarılmasını sağlamıştır.
26 Ağustos 1922 günü başlayan Büyük Taarruz, Türk Ordusu’nun 9 Eylül günü İzmir’i düşman işgalinden kurtarmasıyla hedefine ulaşmıştır.
30 Ağustos Zaferi, paylaşılmak istenen toprakların Misakı Milli sınırları ile belirlenen bölümü üzerinde yeni bir Cumhuriyet kurarak bütün mazlum uluslara güç ve umut kaynağı olmuştur. 
30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde dönüm noktasıdır.  Türk Ordusu’nun kazandığı bu büyük zafer, bağımsız ve modern Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini atmıştır.
30 Ağustos Zaferi’nin bize armağanı, Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk Devrimleri olmuştur.
30 Ağustos Türkiye Cumhuriyeti’nin çağdaş, ilerici ve devrimci mücadelesinin başlangıcı olmuştur. Kadınıyla, erkeğiyle omuz omuza savaşan Türk Ulusu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ndeki yurttaşlık  yerini almıştır.  Bu nedenle Türk Milleti demokrasiyi ve laikliği sonsuza kadar koruyacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti’nin demokrasi, laiklik, sosyal hukuk devleti kazanımları ile Atatürk ilke ve devrimleri sonsuza kadar yaşayacaktır. 
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; 30 Ağustos Zaferi'nin 99.yıldönümünü kutluyoruz.  Bizlere bu zaferi armağan eden, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm vatan ve Cumhuriyet kahramanlarımızı, tüm şehit ve gazilerimizi, saygıyla ve minnetle anıyoruz.
BİRLEŞİK KAMU-İŞ
MERKEZ YÖNETİM KURULU