BAŞKA BİR YILI UMUT, MÜCADELE VE DİRENİŞLE KARŞILAYALIM

BAŞKA BİR YILI UMUT, MÜCADELE VE DİRENİŞLE KARŞILAYALIM

Yeni yılda; emeğin en yüce değer kabul edildiği, tüm emekçilerin sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güzel günler geçirmesini diliyoruz.

2020 yılı her şekilde zor bir yıl oldu. Hayatlarımızı alt üst eden salgın koşullarında bir yıl yaşadık. Emekçileri yoksullaştıran derin bir kriz yaşandı. İktidar, ekonomik tercihleriyle ülkemizi her anlamda sefalete sürükledi. Emekçiler için olumsuzluklarla dolu bir yıl oldu. Maaş ve ücretlerin eridiği, temel gıda maddeleri ve temel ihtiyaç maddelerinin enflasyonun çok çok üzerinde zamlandığı bir yıl oldu. İşsizlik, açlık bir yandan devam ederken ülkemizin zenginlikleri bir bir satıldı.

Ülkemizde; Cumhuriyetin temel değerleriyle güçlendirilmiş demokratik parlamenter sistemin ve kuvvetler ayrılığının uygulandığı, sosyal adaletin sağlandığı, basın özgürlüğü, insan hak ve özgürlüklerinin korunduğu evrensel hukuk ve adalet istiyoruz.

Emek ve aydınlanma mücadelesinin ruhunu taşıma kararlılığına devam edeceğiz. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da emeğimize ve ülkemize yönelik her saldırı karşısında sarsılmaz bir kale gibi duracağız.

Açlığın ve yoksulluğun altında yaşama mahkum edilen milyonların sesi olmayı sürdüreceğiz

Kamu çalışanı, işçi, emekli, öğrenci, genç, işsiz ayrımı gözetmeksizin ezilen tüm kesimlerin sesi olmaya, yaşanan hukuksuzluklara, haksızlıklara dur demek için güçlü bir mücadele örgütü
yaratmaya 2021yılında da devam edeceğiz.

Önümüzdeki yılda en büyük beklentimiz; tüm emekçi kesimlerin yaşam koşullarının düzeltilmesi ile eğitimin ve sağlığın normalleşmesidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin, çağdaş, laik, demokratik, parlamenter bir hukuk devleti olarak Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkılması olacaktır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; tüm dünyada herkesin hayatını alt üst eden koronavirüs salgının son bulmasını, insanlığa sağlık, mutluluk, başarı, barış ve kardeşlik getirmesini, üretimde ve bölüşümde eşitliğin sağlanmasını, açlığın ve yoksulluğun ortadan kalktığı bir yıl olması dileğiyle yeni yılınızı kutlarız. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU