KONFEDERASYONUMUZ GENEL SAĞLIK-İŞ’İN 4. GENEL KURULUNA KATILDI

KONFEDERASYONUMUZ GENEL SAĞLIK-İŞ’İN 4. GENEL KURULUNA KATILDI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’e bağlı Genel Sağlık-İş’in 4.Olağan Genel Kurulu 17-18 Eylül 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Genel Sağlık-İş Tüm Yerel Sen Genel Merkezi 3. Olağan Genel Kurulunu Akar Otelde devam ediyor.

Genel Kurula Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Örgütlenme Sekreteri Hasan Kütük, Genel Mali Sekreteri Ali Taştan, Genel Eğitim Basın-Yayın Sekreteri Levent Akça, Genel Özlük-Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ,  Büro-İş Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, Büro-İş Mali Sekreteri Binali Keskin, Eğitim-İş Genel Sekreteri Cengiz Sarıyer, Genel Eğitim Sekreteri Suat Özkolay, Genel Mali Sekreteri Hüseyin Selçuk, bağlı sendikaların şube başkanları, yöneticileri ve çok sayıda delege katıldı. Genel Kurulda, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız ve MYK üyeleri hazır bulundu.

Genel Sağlık-İş 4. Olağan Genel Kurulunda Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunması ile başladı.

Divan Başkanlığını Konfederasyonumuz Genel Özlük Hukuk ve TİS Sekreteri Mehmet Yeşildağ yaptı. Konfederasyonumuz Genel Sekreteri Mücahit Dede ve Eğitim-İş Genel Eğitim Sekreteri Suat Özkolay divan üyeliğine seçildiler.

Genel kurula, Türkiye’nin çeşitli illerinde üyeler ve delegeler geldi. İlk gün konukların ve delegelerin konuşmaları ile gündem maddelerin görüşülmesi ikinci günde oy kullanımına geçildi.