TAKSİM CUMHURİYET ANITI’NA ÇELENK BIRAKTIK

TAKSİM CUMHURİYET ANITI’NA ÇELENK BIRAKTIK


Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim’deki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koydu. Konfederasyonumuz üyeleri 1977 yılındaki 1 Mayıs kutlamalarında hayatını kaybeden işçiler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunarak, anıta karanfil bıraktılar.

Çelenk bırakmaya ve yapılan açıklamaya Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Genel Mali Sekreter Hüseyin Kara, Genel Örgütlenme Sekreteri Bilal Şener,  Genel Basın Yayın ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri Şükrü Balun,Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu İstanbul Temsilcisi Hasan Boran,Eğitim-Iş 3 Nolu Şube Başkanı Oğuz Akkaş, Eğitim-Iş 5 Nolu Şube Başkanı Hakan Uzun, Tüm Yerel-Sen 2 Nolu Şube Başkanı Muammer Hantal ve Tüm Yerel- Sen 3 Nolu Şube Başkanı Sezgin Sevinç katıldılar.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, “Bugün bu alanda sadece kısıtlı sayı ile bulunmamın üzüntüsü içerisindeyiz. Koronavirüsü nedeniyle böyle bir tedbir alındı. Emekçilerin sesini duyurmaya geldik” dedi.

Konuşma İçin Tıklayın