TÜM EMEKÇİLERİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ

TÜM EMEKÇİLERİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUZ


Ramazan Bayramının, emekçiler ve emek örgütleri için huzur getirmesini istiyoruz. Dayanışma, paylaşma ve kardeşlik duygularının içtenlikle yaşanmasını beklediğimiz ülkemizde özgürce ve insanca yaşayabilme koşullarının yaratılmasını arzulamaktayız.

Ülkemizde açlığın, işsizliğin, adaletsizliğin ve gelir dağılımındaki uçurumun yoğun bir şekilde artığı bu günlerde, açlığın ve yoksulluğun altında yaşama mahkum edilen milyonlarca emekçi, Ramazan Bayramını yine bu ağır koşullar altında karşılamaktadır.

Koronavirüs salgınının da etkisiyle yaşanan iş ve gelir kayıpları, plansız programsız alınan bir kapanma ve normalleşme kararları emekçileri her açıdan sıkıntıya sokmuştur.

Emekçi aileleri açısından uzun süredir yaşanan zorluklar ve çekilen zahmetler artık katlanılamaz noktaya gelmiştir.

Ramazan Bayramının, ülkemize huzur ve barış getirmesini dünyanın her bölgesinde şiddetin sona erdirilmesini ülkemizde özgürce ve insanca yaşayabilme koşullarının yaratılmasını istemekteyiz.

Emeğin karşılığının alındığı, yokluğun, yoksulluğun bittiği ve insanca yaşam özleminin gerçekleşeceği günlerin emekçilerin mücadelesiyle ve omuz omuza göstereceği dayanışmayla sağlanacaktır.

Bu duygular ve düşüncelerle Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; işsizliğin azaldığı toplumsal huzurun ve kardeşliğin yaşam bulduğu günler diliyoruz. Tüm ulusumuzun Ramazan Bayramını paylaşarak güzel bir bayram geçirmesini temenni ediyoruz. 

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU