BAKAN SEMA RAMAZAOĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPTIK

BAKAN SEMA RAMAZAOĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPTIK

 

 

 

 

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında suç duyurusu yaptı.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş MYK üyeleri Semra Pektopal, Barış Düdü, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Doğan Koç, Büro-İş Genel Başkanı Haydar Şahindokuyucu,  Kültür Sanat-İş Genel Başkanı Hamza Candaoğlu Eğitim İş Genel Sekreteri Mehmet Altıntop ve Sendikaların MYK üyeleri ile bağlı sendikaların şube başkanları, yöneticileri ile birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun Karaman'da çocuk öğrencilere tecavüz skandalıyla ilgili “Bu, bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön palana çıkmış bir kurumumuzu karalama için gerekçe olamaz” sözlerini yargıya taşıdık. 

Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalar adına Genel Başkan Hasan Kütük, MYK üyeleri Semra Pektopal ve Barış Düdü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu hakkında 'suçu ve suçluyu övme, görevi ihmal' gerekçeleriyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Ankara Adliyesi önünde bir araya Birleşik Kamu-İş üyeleri, “'O konuşamıyor olabilir! Ama sen sessiz kalma suça ortak olma” pankartı açıp sık sık “Çocuğa Cinsel Tacize Son!”, “Bakan İstifa”, “AKP  Çocuğa Dokunma!”,”Tecavüze Sessiz Kalma, Suça Ortak Olma” sloganları attı.

“ENSAR VAKFI’NIN İLK VUKUATI DEĞİL”

Birleşik Kamu-İş MYK üyesi Semra Pektopal, ülkenin çeşitli yerlerinden gelen çocuğa yönelik “cinsel istismar” haberleriyle sarsıldıklarına işaret etti.

Pektopal, Bakan Ramazanoğlu’nun “Bu, bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön palana çıkmış bir kurumumuzu karalama için gerekçe olamaz” sözlerini hatırlatarak, “Bu sözleri ile söz konusu vakfın avukatlığına soyunmuştur. Bakanın biraz bilgisi olsa Karaman’daki olayın Ensar Vakfı’nın ilk vukuatı olmadığını, buna bir kere rastlanmış olmadığını bilirdi. Biz kendisine hatırlatalım. Herhalde kendileri Türkiye’den bihaberler. Hatırlanacağı üzere aynı vakıf, 2008’de Çorum’da da yine çocuk istismarıyla gündeme gelmişti” şeklinde konuştu.

Suç Duyurusu İçin Tıklayın

Basın Açıklaması İçin Tıklayın 

Haberin Videosu İçin Tıklayın  

Sözcü

Başkent Gazetesi

Özgür Düşünce 

Kamu Gündemi 

 

Son Haber

Bursada Bugün 

Doğan Haber Ajansı 

CNN TÜRK 

HABERLER.COM

 

Meydan Gazetesi