BİRLEŞİK KAMU-İŞ SIHHİYE MEYDANI’NI DOLDURDU

BİRLEŞİK KAMU-İŞ SIHHİYE MEYDANI’NI DOLDURDU

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar ile demokratik kitle örgütleri Sıhhiye Meydanı’nı tıklım tıklım doldurdu.

Türkiye’nin dört bir yanında işçiler ve emekçiler, bugün iktidarın ve sermayenin emeğe yönelik saldırılarına dur demek, haklarına sahip çıkmak, taleplerini birlikte dile getirmek için alanlara çıktı. 

İstanbul’daki 1 Mayıs kutlamalarına AKP hükümetinin aldığı OHAL önlemleri ve polis şiddeti damga vururken Ankara’daki İşçiler ve emekçiler ise “1 Mayıs Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü”nü coşkuyla kutladı.   

Ankara Tren Garı’nın önünde toplanan Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar ile demokratik kitle örgütleri Sıhhiye Meydanı’na doğru yürüdü.  Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalar  "Yaşasın 1 Mayıs", "Emek en yüce değerdir", "Yaşasın tam bağımsız Türkiye" sloganları atarak yürüdü.  

Sıhhiye Meydanı’nda yapılan 1 Mayıs Ankara’da son yılların en kitlesel gösterilerinden biri oldu.

Konfederasyonumuz ve miting alanına doğru yürüyen demokratik kitle örgütlerinin taleplerinin ortak noktası taşeronlaştırma, iş cinayetleri, yolsuzluk ve Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın maliyetine tepki oldu.