EĞİTİM İŞ SENDİKAMIZIN YÜKSEK ÖĞRETİM ŞUBESİ 1 YAŞINDA!

EĞİTİM İŞ SENDİKAMIZIN YÜKSEK ÖĞRETİM ŞUBESİ 1 YAŞINDA!

Eğitim İş Sendikamızın, Türkiye'deki ilk ve tek Yükseköğretim Şubesi olan İzmir 4 No'lu Şubemizin kuruluşunun birinci yılını, coşkuyla kutladık. 

Kuruluş yıldönümü etkinliğine; Birleşik Kamu İş Konfederasyonu Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Konfederasyon Eğitim ve Basın Yayın Genel Sekreteri Semra Pektopal, Tüm Yerel-Sen Genel Sekreteri Arap Mucur, Eğitim İş'in Kurucu Genel Başkanı Yüksel Adıbelli, Birleşik Kamu İş İzmir İl Temsilcimiz Tamer Yiğit Güler, Tüm Yerel Sen 1 Nolu Şube Başkanı Dr. Hakan Kıran, Büro İş İzmir Şube Başkanı Soner Sönmez, Eğitim İş 3 Nolu Şube Başkanı Hüseyin Çalışkan, CHP Buca İlçe Yönetimi, CHP Karabağlar İlçe Yönetimi, ADD Buca Şubesi ile Konfederasyonumuza bağlı sendikalarımızın yöneticileri ve temsilcileri katıldı.

Köy Enstitüleri ruhunu yaşatmak arzusu ile bundan bir yıl önce kurulan Eğitim İş Yükseköğretim Şubesi, bu kısacık süre içine bir çok şey sığdırdılar. Örgütlenme ve mücadele etmenin dışında kalan zamanlarında, açtıkları kurslarda kimisi zeybek oynamayı, kimisi bağlama çalmayı, kimisi İngilizce konuşmayı ve kimisi de fotoğraf çekmeyi öğrendi.

14 Ocak Cumartesi Günü 1. Kuruluş yıl dönümü coşkusunu kutlamanın dışında, öğrendiklerini de bizlerle paylaştılar.

Eğitim İş Yüksek Öğretim Şube Başkanı Haşim Karaman'ın yaptığı açılış konuşmasını, Eğitim İş'in Kurucu Genel Başkanı Yüksel Adıbelli ve Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük'ün konuşması takip etti. Konuşmalardan sonra, emekli olan üyelere birer plaket takdim edildi.

Üyelerin Çocukları, Atamıza yazdıkları mektuplarını okudular. Program, kursiyerlerin İngilizce kurslarının tanıtımı, fotoğraf sergisi, bağlama dinletisi ve Eğitim İş Üyelerinden oluşan Zeybek Ekibi gösterisi ile devam etti.  Ardından Bora ve Özgür müzik dinletisi sunarak, 1. yıl coşkusuna coşku kattılar. Etkinlik katılanların hep birlikte Onuncu Yıl Marşı'nı söylemesi ile sonlandı.