GENEL BAŞKANIMIZ HASAN KÜTÜK SİLİVRİ NÖBETİNDE

GENEL BAŞKANIMIZ HASAN KÜTÜK SİLİVRİ NÖBETİNDE

UMUTLARIMIZ DA MÜCADELEMİZ DE DEVAM EDECEK

Türkiye’de toplumu derinden sarsan olayları geride bıraksak da 2016 yılında umutlarımız da mücadelemizde devam edecektir.  

Siyasal iktidarın, ülkemizde estirdiği anti demokratik uygulamalar her geçen gün artarak devam etmektedir.  Toplumun belli kesimlerini yanına alarak havuz medyasını oluşturan iktidar; kendinden olmayanı, kendi siyasal düşüncelerini paylaşmayan, iktidarı övmeyen muhalif kesimleri boğmaktadır.

Tarihin cilvesi olacak ki çeşitli kumpaslarla mahkûm edilenler ile mahkum edenleri aynı ceza evinde buluşturmuştur.

Siyasal iktidar, demokrasinin en temel ilkelerini ayaklar altına alsa da onurlu, değerli ve ilkeli insanlar demokrasi uğruna bedel ödemeyi göze aldılar.

Tarih elbet mağdur ve haksızlığa uğrayanları da yazacaktır.

Başta Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile tutuklu olan gazetecilerin ceza evinde bulunmasını kabul etmiyoruz.   Onların sonuna kadar yanlarında yer alarak fikir özgürlüğünden yana taraf olacağız.

Farklı düşüncelerinde, özgürce ifade edilebilmesi demokrasinin vazgeçilmez kuralarından biridir.   Ancak, otoriter yönetim modellerinde farklı düşünceler kendisini ifade edemez.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu olarak; çağdaş, laik, demokratik bir Türkiye ve sosyal hukuk devleti, yargı bağımsızlığı ve basın özgürlüğü için mücadelemiz devam edecektir.

HASAN KÜTÜK

GENEL BAŞKAN

UMUT NÖBETİ'Nİ: GENEL BAŞKANIMIZ HASAN KÜTÜK, DİSİPLİN KURULU BAŞKANI AHMET GÖNGÜR, İSTANBUL İL TEMSİLCİSİ MEHMET YEŞİLDAĞ, ZEYNEP ORAL, ATAOL BEHRAMOĞLU, TEVFİK TAŞ, CELİL SAĞIR, NURULLAH ÖZTÜRK TUTTU HABERİ İÇİN TIKLAYIN.