İzmir’de Örgütlenme Çalışmaları

İzmir’de Örgütlenme Çalışmaları

Birleşik Kamu – İş Konfederasyonu Genel Başkanı İsmail TUTOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir ‘ de örgütlenme çalışmalarına katılarak bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere 12-13-14 Aralık tarihlerinde İzmir’e gitti.

12 Ocak 2012 günü Konfederasyona bağlı sendikalarımızdan temsilcilerin de katıldığı İzmir’deki örgütleme çalışmaları sonunda Birleşik Kamu İş Konfederasyonuna bağlı sendikalarımızın şube ve temsilcilik yönetim kurulları ile İzmir Eğitim İş toplantı salonunda geniş katılımlı bir toplantı yapıldı. Sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı

13 Ocak 2012 günü 8.30 ‘da Birleşik Kamu İş Genel Başkanı İsmail TUTOĞLU SKY TV haber kuşağı programına katılarak Sendikal süreç, diğer konfederasyonlara yapılan eylem çağrısı ve gelişmeler hakkında kamuoyuna bilgi aktardı.

Saat 10.00 ‘da Öğretmenevinde yapılan kahvaltılı basın toplantısına Konfederasyon Yönetim Kurulumuz ve İzmir’de bulunan sendikalarımızın Şube ve Temsilciliklerin Yönetimleri ile konfederasyonumuzun kurucu Genel Başkanı Yüksel ADIBELLİ katıldı. Toplantıda Genel Başkan sendikal süreç, diğer konfederasyonlara yapılan eylem çağrısı ve gelişmeler hakkında bilgi sundu. Sendika yöneticilerimiz ise kendi alanlarında yaşanan sorunları aktardılar. 

Saat 13.00 de Balçova Belediye Başkanı ile nezaket görüşmesi yapıldı. Daha sonra Balçova Belediye çalışanları ile yapılan toplantı olumlu bir havada son buldu.

              Saat 16.00 ‘da Karşıyaka Belediyesi çalışanları ile buluşuldu ve çalışanların sorunları dinlendi. Ayrıca güncel yasa tasarıları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

              Saat 18.00 ‘ da CHP İzmir İl Başkanlığı ziyaret edildi.

              Saat 19.00 ‘da İzmir DSP İl Başkanlığı ziyaret edildi.

             Saat 20.00 ‘de Genel Sağlık İş Genel merkezi ziyaret edildi.

              14 Ocak 2012 Cumartesi günü   saat 9,30 da İzmir KKTC konsolosu Uğur UMAR ziyaret edilerek başsağlığı dileğinde bulunuldu ve Taziye defteri yazıldı.

                Saat 12:00 de ise Bordro yakma eylemine destek verildi.

                 Saat 13:00 de Kemalpaşa Eğitim İş Temsilciliğinin açılışına katılındı.

              Ayrıca program aksamadan yürütülürken bu çalışmalardan ayrı olarak üç gün boyunca Ulaşım-İş temsilcileri  Havalimanında, Birleşik Büro İş Temsilcileri Adliyelerde, Yerel İş Temsilcileri Belediyelerde gün boyu örgütleme çalışmaları yaptılar ve yüzden fazla üye kaydı alarak başarılı bir çalışma ortaya konulmuştur.

             Tüm bu çalışmalarımız sırasında bizlere her türlü desteği vererek yanımızda bulunan Eğitim İş İzmir Şube Başkanı Ömer Lütfi DEĞİRMENCİ başta olmak üzere Eğitim İş örgütüne, Yerel iş İzmir Temsilcisi Mustafa ÇAKMAK ve Yerel iş örgütüne, Birleşik Büro İş Temsilcisi Hasan ŞENKAYA’ ya, ve Ulaşım İş İzmir temsilciliğine teşekkür ederiz.   

                                                                                                                   

  MERKEZ YÖNETİM KURULU