KOCAELİ AYVAZCA MEVKİİNDEKİ AĞAÇLARI KORUMAK İÇİN KÜNYE TAKTIK

KOCAELİ AYVAZCA MEVKİİNDEKİ AĞAÇLARI KORUMAK İÇİN KÜNYE TAKTIK

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikamız Tarım Orman-İş. Kocaeli’de Çöp Yakma Tesisi kurulması planlanan Ayvazca mevkiinde bulunan alanda inceleme yaparak ağaçların kesilmesini önlemek için alanda bulunan ağaçlara künye takarak önlem aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Umuttepe’de bulunan Ayvazca mevkiine yapmayı planladığı Katık Atık Çöp Yakma Tesisi’nin yapımına karşı çıkan Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş, Eğitim-İş Genel Örgütlenme Sekreteri Bilal Şener, Birleşik Kamu-İş Kocaeli Temsilcisi Emine Çalık, Eğitim-İş Kocaeli 1 Nolu Şube Yöneticileri, Tarım Orman-İş üyeleri, Kocaeli Akademik Odalar Birliği ve çok sayıda doğa sever katıldı.

ÇÖP YAKMA FABRİKASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Katık Atık Çöp Yakma Tesisi planının 20 bin ağacı yok edeceğini belirten Tarım Orman-İş Genel Başkanı Şükrü Durmuş, “Doğal yaşam alanlarımıza saldırılar çok boyutlu olarak sürüyor. Bugün burada anayasal görevi, o bölgede yaşayan insanların başta temiz çevre, içilebilir su ve yerel yönetimlerin yapması gereken hizmetleri eksiksiz yapmak olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli’nin akciğeri görevini yürüten ormanları yok edecek bir tesisi kuracak olması asla kabul edilemez. Çöp yakma fabrikasına izin vermeyeceğiz“ dedi.