KONFEDERASOYNUMUZUN GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI

KONFEDERASOYNUMUZUN GENİŞLETİLMİŞ BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’in,  Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

 Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genişletilmiş Başkanlar Kurulu 25 Haziran 2016 tarihinde İLKSAN DEHA Otelde gerçekleştirildi. 

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu; Konfederasyon Genel Başkanı Hasan Kütük Başkanlığında, toplandı. Toplantıya Mücahit Dede, Ali Taştan, Barış Düdü, Semra Pektopal’dan oluşan Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, Birleşik Kamu-İş Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Güngör, Birleşik Kamu-İş Denetleme Kurulu üyesi Hüsnü Oğuzöney, bağlı sendika başkanları ve MYK üyeleri katıldı. Gerçekleştirilen Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısında daha önceden belirtilen gündem maddeleriyle başlandı. 

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu'nun  toplantı açılış konuşmasını Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük yaptı. MYK üyeleri de çalışma alanlarıyla ilgili bilgi vererek raporlar sundu.  Genişletilmiş Başkanları Kurulu’nun gündem maddeleri üzerinden, sendika başkanları ve MYK üyeleri düşünce ve taleplerini dile getirdiler.

Genişletilmiş Başkanlar Kurulu’nda; Konfederasyon yöneticileri ile sendika başkanları ekonomik, siyasal ve sendikal sürece ilişkin düşüncelerini açıkladılar. 

Gündemdeki maddelerin görüşülmesinden sonra Genişletilmiş Başkanlar Kurulu sona ererek sorunlara birlikte çözüm bulunması, sendikal örgütlülüğün güçlendirilmesi ve örgütlü olarak hareket edilmesi konusunda uzlaştılar.

25 Haziran 2016 tarihli Genişletilmiş Başkanlar Kurulu toplantısının sonuç bildirgesi daha sonra açıklanacak.