KONFEDERASYONUMUZ ANKARA’NIN BAŞKENT OLUŞUNUN 93. YIL KUTLAMA TÖRENİNE KATILDI

KONFEDERASYONUMUZ ANKARA’NIN BAŞKENT OLUŞUNUN 93. YIL KUTLAMA TÖRENİNE KATILDI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Ankara’nın Başkent olması nedeni ile her yıl Ulus Atatürk Anıtı’nda yapılan kutlama töreni yerini değiştirilmesini kabul etmeyerek, 13 Ekim'de Ankara’nın Başkent oluşunun 93. Yılını Cumhuriyeti’in ilan edildiği Ulus Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene katılarak tepki gösterdi.

Konfederasyonumuz Genel Sekreteri Mücahit Dede, Kültür Sanat-İş Genel Başkanı Hamza Candanoğlu, MYK üyeleri Ömer Sayan, Orhan Çınar,  Tüm Yerel-Sen Ankara Şube Başkanı Ayşe Bilgi,  MYK üyeleri Ali İhsan Bulut, Hasan Hancı ile CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan ve Başkent Dayanışması Bileşenleri ile birlikte Ankara’nın Başkent olması nedeniyle Ulus Atatürk Anıtın’da tören düzenleyerek çelenk koydular.

Konfederasyonumuz ve Başkent Dayanışması Bileşenleri Ankara Valiliği’nin Ankara’nın Başkent olması nedeni ile her yıl Ulus Atatürk Anıtı’nda yapılan kutlama töreni yerini değiştirilmesini tepki gösterdiler.  Ulus Atatürk Anıtı önünde tören düzenleyen CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin ve Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan anıta çelenk koydular.

Başkent Dayanışması Bileşenleri adına basın açıklaması yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankara Valiliği’nin Ulus’ta yapılacak törenleri iptal etmesine ve engellemelerine tepki göstererek Ankara Valisi’ni istifaya davet etti.

CHP Ankara İl Örgütü Başkanı Adnan Keskin ise konuşmasında anıtın bakımsızlığına ve alanın kirliliğine dikkat çekerek, “Hiçbir temizlik yapılmayan zafer anıtının önünde kutlama gerçekleştiriyoruz. Öncelikle Cumhuriyet’in temel değerlerine sahip çıkmasını istiyoruz. Cumhuriyet değerleriyle kavga etmeyi bırakın. Ulu önder Atatürk’ün gösterdiği yoldan yürümekten başka alternatif yoktur” dedi