TÜM YEREL-SEN: 2. OLAĞAN GENEL KURULU ÖNCESİNDE ANITKABİR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ VE 45. YILINDA ÜÇ FİDANI MEZARI BAŞINDA ANDI

TÜM YEREL-SEN: 2. OLAĞAN GENEL KURULU ÖNCESİNDE ANITKABİR ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ VE 45. YILINDA ÜÇ FİDANI MEZARI BAŞINDA ANDI

Tüm Yerel-Sen Sendikamızın Ankara Büyük Anadolu Otelinde 06-07 Mayıs 2017 tarihlerinde 2.Olağan Genel Kurulu öncesinde, Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi ve 45. yılında üç fidanı mezarı başında andı. 

Anıtkabir’e ve üç fidanı anmaya Tüm Yerel-Sen eski Genel Başkanı Cengiz Gülebay, MYK üyeleri Arap Mucur, Arif Alel, Ahmet Yeşilağaç, Doğan Altun, Ahmet Kılınçoğlu, Doğan Koç ile bağlı şubeler ve çok sayıda üye ile delege katıldı. Ayrıca Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Mali Sekreteri Ali Taştan, Genel Eğitim, Basın-Yayın Sekreteri Semra Pektopal’da katıldı.

Tüm Yerel Sen eski Genel Merkez Yöneticileri ile bağlı şubeleri ve çok sayıda delege Anıtkabir avlusunda düzenlenen törenin ardından Atatürk’ün mozolesine önüne geldi.  Tüm Yerel-Sen eski Genel Başkanı Cengiz Gülebay, mozoleye karanfil koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. 

Anıtkabir ziyaretinin ardından Tüm Yerel-Sen ve konfederasyonumuz üyeleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın idam edilmelerinin 45. yılında Karşıyaka Mezarlığı’nda anma yaparak mezarlarına karanfil bıraktı.