TÜM YEREL-SEN EDİRNE ŞUBESİ: İTFAİYE HAFTASI’NI KUTLADI

TÜM YEREL-SEN EDİRNE ŞUBESİ: İTFAİYE HAFTASI’NI KUTLADI

Tüm Yerel-Sen Sendikamızın Edirne Şubesi, 25 Eylül-1 Ekim arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli ile kahvaltılı buluşma gerçekleştirdi. Tüm Yerel-Sen Edirne Şubesi kahvaltılı toplantıda İtfaiye personelinin sorunlarını dinleyeyerek özlük haklarının iyileştirilmesi için mücadele edeceklerini vurguladı.

Tüm Yerel-Sen Edirne Şube Başkanı Savaş Çerkez ve Yönetim Kurulu üyeleri, Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeliyle kahvaltıda bir araya geldi. Ziyarette Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Zabıta Müdürü Mustafa Zogo ve Edirne Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Selim Bilginkaya’da yer aldı.
Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelinin hayati bir görevi yerine getirdiklerini ifade eden Tüm Yerel-Sen Edirne Şube Başkanı Savaş Çerkez, “İnsanlığın can ve mal güvenliğini sağlamak kolay değil. Bu acıdan oldukça zor bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bizler sizlerin her platformda; gerek özülük haklarınızı, gerek sosyal ve ekonomik haklarınızı kazanmanız için mücadele ediyoruz” diye konuştu.
İtfaiye Haftası kapsamında itfaiyeciliğin meslek sayılması için Tüm Yerel Sen olarak bir kampanya yürüttüklerini belirten Çerkez, “Bizler itfaiyeciliğin meslek sayılmasını istiyoruz, çünkü İtfaiyecilik Lisesi ve İtfaiyecilik Meslek Yüksekokulu var. En son Ağustos Ayı’nda resmi gazetede İtfaiyecilik meslek grubu olarak adlandırıldı. Fakat halen itfaiyecilik Devlet Memurları Kanunu’nda meslek olarak yer almamaktadır. Bizler bunun mücadelesini veriyoruz ve her platforma itfaiyeciliğin bir meslek olduğunu, Devlet Memurluğu Kanunu’nda itfaiyeciliğin meslek grubunda yer alması gerektiğini söylüyoruz” dedi.