TÜM YEREL-SEN GENEL BAŞKANI DR. HAKAN KIRAN YALNIZ DEĞİLDİR!

TÜM YEREL-SEN GENEL BAŞKANI DR. HAKAN KIRAN YALNIZ DEĞİLDİR!

 

 

 

Bugün, İzmir ESHOT Genel Müdürlüğü Yazı İşleri Müdürü, Şefi aynı zamanda bir sendikanın da aktivistlerinden olan iki çalışanın, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Dr. Hakan KIRAN’a açmış olduğu dayanaksız, hukuksuz ve tamamen karalamaya yönelik davanın görüldüğü gündü.

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanına destek amacıyla Konfederasyonumuz Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra PEKTOPAL, Büro İş Sendikası Genel Sekreteri Hasan ŞENKAYA, Büro İş İzmir Şube Başkanı Soner SÖNMEZ, Tüm Yerel-Sen İzmir 1 ve Nolu Şube Başkanı Bilal ALTINER ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Tüm Yerel-Sen 2 Nolu Şube İdari Sekreteri Özgür Işık, Birleşik Kamu İş İzmir İl Kadın Komitesi ve üyeler katıldı.

ESHOT Genel Müdürlüğü Yazı İşleri Müdürlüğü’nde Tüm Yerel-Sen'e üye olan çalışanların üyelik formlarının bilinçli bir şekilde bekletilerek Tüm Yerel-Sen Genel Merkezine gönderilmemesi ve yetki sürecinde sendikayı zor durumda bırakmalarından dolayı o zaman Şube Başkanı olan Hakan KIRAN, Şube Yönetim Kurulu üyesi Özkan FELEK ve temsilciler ESHOT Genel Müdür Yardımcısı ile görüşerek, çalışanlarının tarafsız davranmalarını istemiş, daha sonra da durum değerlendirmesi yapmak için bahçede ki kamelyada oturmuşlardır. O esnada öfkeli bir şekilde bağırarak bu iki şahıs ve yanlarında bir çalışan ile birlikte arkadaşlarımızın yanına gelip “bizi neden şikayet ettin, eline bir şey mi geçti?” demeleri üzerine Dr. Hakan KIRAN’da “siz benim muhatabım değilsiniz, zaten konuyu yargıya taşıdık, sizinle orada görüşeceğiz” demiştir. Ama bu arkadaşlar durumdan vazife çıkartmak için Genel Müdürlük bazında mağdur edebiyatı yaparak, Genel Başkan Hakan KIRAN'ı onları cinsiyet temelinde aşağıladığını, hakaret ettiğini söyleyerek, kara propaganda yaptılar ama tabanda bu tutmayınca hızlarını alamayıp konuyu yargıya taşıdılar.

Duruşma sonrası Tüm Yerel-Sen ve katılan sendikalar adına açıklama yapan Konfederasyonumuz Genel Eğitim ve Basın Yayın Sekreteri Semra PEKTOPAL özetle şunları söyledi “biz BİRLEŞİK KAMU İŞ Konfederasyonu olarak, TÜM YEREL-SEN Genel Başkanı’na yapılan bu deli saçması suçlamaları kabul etmiyoruz. Genel Başkan Dr. Hakan KIRAN, gerek gündelik yaşamında gerek iş yaşamında gerekse sendikal mücadelesinde kadın mücadelesini önemsemiş, kadın örgütlenmesine ve kadının bilinçlendirilmesine, kadınlarında erkekler ile eşit bir yaşama kavuşması mücadelesini veren, dolayısıyla insan haklarına son derece saygılı bir insan insandır. Sendikal olarak miadını doldurmuş ve son 4 yılda TÜM YEREL-SEN’in sürece katılımı ile hızla eriyen bir sendikanın “çamur at izi kalsın” politikası ile yaptıkları bu provokasyondan nemalanmak için bu davayı açmışlardır.  Tüm Yerel-Sen Genel başkanını, bu tür düzmece senaryolar ile yıpratmaya hiçbir kimsenin gücü yetmeyecektir. Bize göre bu davanın sonucu bellidir, adalet mutlaka tecelli edecek ve Tüm Yerel-Sen’in büyümesine asla engel olamayacaklar. Biz TÜM YEREL-SEN’li Kadınlar olarak, bugün olduğu gibi bundan sonra da Genel Başkanımız Dr. Hakan KIRAN’ın yanında olmaya ve onunla omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz.” Dedi.

Konu ile ilgili olarak Genel Başkan Dr. Hakan KIRAN “adli süreç devam etmektedir. Bugün burada bulunarak destek verenler gerekli olan tüm cevabı vermişlerdir. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Tarih boyunca düşenler bir yere tutunmaya çalışmışlardır. Şimdi de hızla düşenler TÜM YEREL -SEN’e tutunmaya çalışmaktadırlar. Adli makamlar doğru olan sonucu verecektir” dedi.