TÜM YEREL-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE BÜYÜK BİR KATILIMLA KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

TÜM YEREL-SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE BÜYÜK BİR KATILIMLA KONGRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

Tüm Yerel-Sen İzmir 1 Nolu Şubenin 2 .Olağan Genel Kurulu Fuar  Kültürpark 2 Nolu Holde yapıldı. Kongre Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları ile tüm şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı. Daha Sonra Sinevizyon gösterisi ile 3 yıllık faaliyet sunumu gerçekleşti.

2. Olağan Genel Kurula; Konfederasyonumuz Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Eğitim Basın Yayın Sekreterimiz Semra Pektopal, Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay, Genel Sekreteri Arap Mucur, Mali Sekreter Arif Alel, TİS Sekreteri Ahmet Kılınçoğlu İzmir İl Temsilcimiz Tamer Yiğit Güler ve konfederasyonumuza bağlı sendikaların şube başkanları ve yönetim kurulları, Bakırçay Havzası  Balkan Göçmen Dernekleri Başkanı Gürol Türkmentepe, Halk Tv Ege Bölge Müdürü Kadir  Çankaya, Sözcü Gazetesi Yazarı Atilla Köprülüoğlu katıldı.

Şube Başkanı Dr. Hakan Kıran açılış konuşmasını yaptı. Hakan Kıran konuşmasında  “Tüm Yerel-Sen İzmir 1 No'lu Şube olarak, gençlerin  ağırlıklı  olduğu bir  yönetim oluşturduk. Bu bizim daha öncede  örgütün sahibi olması gerekenlerin  daha dinamik daha coşkulu ve daha inançlı  gençlerle, tecrübenin bir arada  yoğrulduğu bir yönetim  oluşturulması  yönündeki düşüncemizi desteklemiştir. Tüm Yerel-Sen 3 yıl içinde  asil ve yedek yönetim kurulu adayları ile içinde  rahatlıkla  yöneticilik yapabilecek insanları yetiştirdiğini göstermekterdir. Şube yönetiminde görev yapan arkadaşlar inanıyoruz ki, birlikte yürüttüğümüz mücadeleyi yükselterek emekçiler adına  ciddi ve büyük kazanımlar  sağlayacaktır, bununla ve oluşturduğumuz yapı ile gurur duyuyoruz. Bu seçimin tüm emekçilerimize HAYIR’lı olmasını diliyorum” dedi.

Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay yaptığı konuşmada; 2 yıldır fiili başkanlık sisteminin mevcut iktidar tarafından uygulandığını belirterek şöyle konuştu;

"Türkiye fiili başkanlık döneminde başta ekonomi olmak üzere bütün alanlarda büyük kayıplar yaşadı. İşsizlik yüzde 12.1 gibi rekor seviyelere çıktı, önümüzdeki günlerde daha da çıkacak. 
Protestolu senet, karşılıksız çek, takibe düşen krediler hepsinde kriz dönemlerinin rakamlarına gelindi. Türkiye hukukun üstünlüğü endeksinde, basın özgürlüğü endeksinde 30-40 basamak geriledi. Türkiye turizmde rakiplerinin gerisine düştü, sadece 2016 yılında 10 milyar dolarlık kayıp yaşandı. 200 bini aşkın esnaf kepenk kapattı. Fiili başkanlığın Türkiye’ye faturası yoksulluk, işsizlik, katlanan borçlar oldu. Bu faturayı büyütmeye, Türkiye’yi felakete sürüklemeye kimsenin hakkı yok”  dedi.

Konfederasyonumuz Genel Başkanı  Hasan Kütük'te yaptığı konuşmada; “Bireylerin, kurumların ve ulusların tarihlerinde önemli günler vardır.  Yurttaş, emek örgütü ve ulus olarak geleceğimiz açısından çok önemli olduğunu düşündüğümüz Referandum, halk oylamasında   konfederasyonumuzun tavrının HAYIR, olduğunu siz üyelerimiz ve kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu konuda gerekli çalışmaları yapmaya devam edeceğiz. Bu konuda bütün yurttaşlarımızı duyarlı olmaya  davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Birleşik Kamu iş Konfederasyonu İzmir İl Temsilcisi Tamer Yiğit Güler  , Tüm Yerel Sen Genel Sekreteri Arap Mucur, ve Gazeteci İmam Bakır Üküş'te Kongrede birer konuşma yaptılar.

Ardından seçimlere gidildi. Seçim sonunda ise  yeni Şube Yönetimi ve  Kurullar şöyle oluştu.

 

 

Bilal Altıner, Özkan Felek, Mehmet Ali Gültekin, Tolga Süvari, Başar Özmen, Ersoy Yıldırım  ve Serdal Karasaç'tan oluştu. 87 kişinin seçileceği Genel Merkez Üst kurulu üyeleri de blok liste usulü ile seçildi.

Kongrede mevcut yönetimden aday olmayan Şube Başkanı Dr. Hakan Kıran, Çetin Saygı, Hüseyin Çatakoğlu, Ergül Gülmez ve  Nazif Çağlar Çeviren’e; Genel Başkanımız Hasan Kütük, Eğitim ve Basın Yayın Sekreterimiz Semra Pektopal, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Cengiz Gülebay ve Birleşik Kamu İş İzmir İl Temsilcimiz Tamer Yiğit Güler ve İmam Bakır Üküş plaket  vererek, emekleri için teşekkür ettiler.

 

Üyelerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede organlara seçilen tüm arkadaşlarımızı kutluyoruz, yeni görevlerinde başarılar diliyoruz.