ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANIYORUZ VE SONSUZ BAĞLILIK DUYUYORUZ !

ATATÜRK’Ü ÖZLEMLE ANIYORUZ VE SONSUZ BAĞLILIK DUYUYORUZ !


Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bedenen aramızdan ayrılışının 81. yıl dönümünde sevgi ve sonsuz bir saygıyla anıyoruz.

Atatürk, ömrünü Türk Ulusu ve onun bağımsızlığına adamış, ulusal birliğimizin, bağımsızlığımızın, çağdaşlık ve aydınlanmamızın simgesi olmuştur.

Atatürk; ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve dirençli tutumuyla emperyalizmin yenileceğini dünyaya göstermiştir. Bu tutumu tüm mazlum uluslara ilham ve güç kaynağı olmuştur.

Onsuz yaşadığımız bu yıllarda ülkemizde ekonomik ve siyasi olarak sürekli değişim yaşandı. Özellikle Türkiye Cumhuriyeti’nin laik, demokratik, sosyal, hukuk ve üniter devlet nitelikleri ile parlamenter sistemi büyük yaralar aldı.

Bütün olumsuzluklara karşın Türkiye Cumhuriyeti yönünü yitirmedi. Özellikle emekçi halkımız ve gençlik, devrimlerine her koşulda sahip çıktı, Gazi Mustafa Kemal’in yaktığı aydınlanma ateşinin yolunda ilerlediler.

O’nun düşünce ve devrimleri ulusumuza, çağdaş dünyanın yolunu açmış, demokratik bir cumhuriyet ve aydınlık yarınlar armağan etmiştir.

Büyük önderin bizlere hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onun üzerine çıkmak, ancak bizlere bıraktığı ilke ve inkılâplarını yaşatarak ve Atatürk'ün izinden yürüyerek mümkün olabilecektir.

Bugün içinden geçmekte olduğumuz süreçte, her zamankinden daha fazla Atatürk'ü anlamaya ihtiyacımız var. Atatürk, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da ilke ve devrimleri ile yolumuzu aydınlatmaya devam edecek, düşünceleriyle de ulusumuzun aydınlık yarınlarına ışık olacaktır.

Atatürk’ü; cumhuriyet değerlerini, demokrasiyi, laikliği, çağdaş ülkesine sahip çıkarak onu unutmadığımızı dosta ve düşmana her 10 Kasım’larda gösterme kararlılığındayız.

Bu inanç ve azimle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete göçmesinin 81 yılında saygıyla, özlemle, minnetle anıyoruz.

BİRLEŞİK KAMU-İŞ

MERKEZ YÖNETİM KURULU