BİRLEŞİK KAMU-İŞ 1 MAYIS’TA ALANLARDAYDI

BİRLEŞİK KAMU-İŞ 1 MAYIS’TA ALANLARDAYDI

Emekçiler alanlara akın etti. Türkiye’nin dört bir yanında emekçiler 1 Mayıs’ta alanlara çıkarak taleplerini haykırdı.  1 Mayıs Türkiye’nin birçok şehrinde kalabalıklarla kutlandı.  İzmir, Edirne, Eskişehir, Antalya, Adana ve Bursa 1 Mayıs’ın kutlandığı şehirler arasında yer aldı.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonuna bağlı sendikalarımız alanlara çıkarak, 1 Mayıs’ı kutladı.

İZMİR

Tüm Yerel-Sen İzmir Şubeleri Gündoğdu Meydanı’ndaydı.  İzmir de 11 sendikanın ve sivil toplum kuruluşunun birlikte tertiplediği 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda onbinler Gündoğdu Meydanı’na yürüdü.  Tüm Yerel-Sen İzmir 1 ve 2 Nolu Şubeleri alana girerken kürsüden “Yaşasın Emek-Vatan Cumhuriyet Diyenler”,  “Geleceği Yerelden Kuracak Yerel Yönetim Emekçileri Alana Giriyor” diye anons yapıldı.

EDİRNE

Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler kutlanan 1 Mayıs İşçi Bayramı, Edirne’de de coşkuyla kutlandı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Kırklareli Temsilciliği ve çevre ilçelerden gelenlerle birlikte Edirne Saraçlar Caddesi'nde coşkuyla kutlandı. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinlikleri kapsamında, 10 bine yakın emek ve meslek örgütü üyesi, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, davul ve zurna eşliğinde oluşturulan kortejle kent merkezine yürüdü.

BURSA

Birleşik Kamu İş Bursa İl Temsilciliği ile bağlı sendikalar Eğitim-İş, Büro İş, Genel Sağlık İş olarak alanlardaydı.

ADANA

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, coşkuyla kutlandı.  Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar öncülüğünde merkez Seyhan İlçesi’ndeki İnönü Parkı ve Yaşar Kemal Kültür Merkezi önünde toplanan binlerce kişi taleplerini dile getirdi.

ESKİŞEHİR

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş ve bağlı sendikalar, 1 Mayıs’ta Odunpazarı Meydanı’nda toplanarak alanlara çıktı.

ANTALYA

Birleşik Kamu-İş Antalya İl Temsilciliği ile Türk-İş Antalya İl Temsilciliği birlikte 1 Mayıs’ta 100.Yıl Aydın Kanza Parkı’nda toplanarak, işçinin ve emekçinin bayramının kutladı.