TÜM YEREL-SEN 4. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ATA’NIN HUZURUNA ÇIKTI

TÜM YEREL-SEN 4. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE ATA’NIN HUZURUNA ÇIKTI

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş, Tüm Yerel-Sen Sendikamızın 4. kuruluş yıl dönümünde Anıtkabir’de düzenlenen törene katılarak, arkadaşlarımızın coşkusunu ve heyecanlarını birlikte yaşadı.

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş Genel Başkanı Hasan Kütük, Genel Sekreteri Mücahit Dede, Genel Eğitim, Basın-Yayın Sekreteri Semra Pektopal’ın hazır bulunduğu Anıtkabir ziyaretinde, Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Hakan Kıran, Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Genel Sağlık-İş Genel Başkanı Zekiye Bacaksız, Büro-İş Genel Sekreteri Hasan Şenkaya, Eğitim İş önceki dönem Genel Başkanı Mehmet Balık ile Sendikaların MYK üyeleri ile Tüm Yerel Sen Şube başkanlarının yanı sıra çok sayıda üye katıldı.

Tüm Yerel Sen Genel Başkanı Hakan Kıran’ın mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunan heyet, daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti.

Genel Başkan Hakan Kıran, Anıtkabir Özel Defterine şunları yazdı:

“Ebedi Önderimiz, Büyük Devrimci Atatürk, Tüm Yerel-Sen 4. Kuruluş Yıldönümünde bize ve sizin devrimlerinize bağlılığımızı arz etmek üzere yüksek huzurlarınızdayız.

Gücünü ilke ve devrimlerinizden alan, açtığınız ışıklı yolda ilerleyen Tüm Yerel-Sen ülkemizin bağımsızlığını demokratik, laik, sosyal ve hukuk devleti olma niteliklerini korumak, sonsuza kadar yaşatmak konusunda azim ve kararlılık içindedir.

Tüm Yerel-Sen ilke ve devrimlerinizle ulusumuza mirasınız olan akıl ve bilimin ışığında, Cumhuriyetten, Adaletten, Halktan ve Emekçiden yana mücadele etmeye kesintisiz devam edecektir.

Sevgili Atatürk açtığınız ışıklı yolda ilerleyeceğimizi iletirim

Saygılarımla”

Heyet, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarını ziyaret etti.